Rejsy

Atlantyk dla początkujących i szkolenie z Dobrej Praktyki Żeglarskiej

Tytuł rejsu:        Atlantyk dla początkujących i nie tylko

Data:                                    29.02-07.03.2020r

Trasa:                   Kadyks (ESP) – Lagos (PT)

Długość (najkrótszą drogą): 140NM

Jacht:                    Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:                    1.400,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera:   Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Rejs rozpoczniemy w Kadyksie. W tej edycji rejsu, miejsce i czas nie są przypadkowe. W weekend, w który rozpocznie rejs, rozpocznie się tam wielkie świętowanie, czyli karnawał w Kadyksie. Do tego najstarszego miasta Hiszpanii, na karnawał zjeżdżają autobusy z całego kraju. Tradycją są przebrania, śpiewy i kabarety. Jedna wielka fiesta na ulicach. Rozbawione, roztańczone tłumy, które porwą do zabawy. Świetny, świąteczny klimat sprawi, że bariery językowe znikają i tylko nie do końca wiadomo następnego dnia od czego tak naprawdę boli głowa? Od muzyki chyba….

Po karnawale ruszymy na Atlantyk, który w tych okolicach jest przyjazny i całkiem przyjemny. Długa, oceaniczna fala robi bardzo duże wrażenie. Towarzystwo delfinów praktycznie zagwarantowane, a zdarzają się wieloryby o orki. Nudy nie będzie.

Jak już nacieszymy się Atlantykiem i delfinami, spłyniemy do Lagos. Najbardziej obfotografowane miejsce w Portugalii. Wyjątkowe i niepowtarzalne plaże widziane od strony oceanu, pozostają w pamięci na zawsze.

 

W trakcie tego rejsu przeprowadzimy szkolenie w oparciu nasz autorski program szkoleniowy, które ma na celu praktyczne przygotowanie uczestników do rejsów morskich i oceanicznych w roli skipperów. Duża dawka przydatnej w rejsach wiedzy i jeszcze więcej praktycznych ćwiczeń.
Nasze rejsy szkoleniowe charakteryzują się tym, że nasz skipper nie „wyręcza” załogi w prowadzeniu jednostki, czy to na morzu, czy w porcie. Oczywiście oprócz roli szkoleniowca, dba o bezpieczeństwo uczestników i przejmuje stery jachtu w sytuacjach naprawdę tego wymagających.

Rejs po wodach pływowych.

 

Atrakcje turystyczne i ciekawostki:

Kadyks, to jedno z najstarszych miast Hiszpanii i kolebka flamenco. Stare miasto z przepięknym bulwarem nadmorskim, wciąga w ciasne uliczki, którymi można na chwilę się zgubić, ale i tak każda z nich zaprowadzi nas na brzeg Atlantyku.

W karnawale, to miasto świętowania, radości, tańca, śpiewu i niezliczonych przebierańców.

W okolicach Lagos znajdują się plaże, przez wiele czasopism turystycznych uznane za najpiękniejsze w Europie. Nie umniejszając naszym plażom, coś w tym jest. Zobaczcie sami i oceńcie.

 

Logistyka:

Do i z Kadyksu, najlepiej dostać się przez lotnisko w Sewilli. Z Sewilli do Kadyksu jeżdżą regularnie pociągi. Dobrze jest kupić bilet kolejowy przez internet z wyprzedzeniem. Zdarzało się, że musieliśmy „przepuścić” dwa lub trzy pociągi, bo nie było już na nie biletów.

Z Lagos do Lizbony można dostać się pociągiem lub wynajętym samochodem lub busem (auto można zdać w Lagos). Jeżeli zbierze się grupa osób, to chętnie pomożemy w zorganizowaniu transportu z Lagos do Lizbony.

Do Lizbony lata większość linii lotniczych oferujących rozsądne ceny za bilety.

 

Aby znaleźć najlepsze połączenie drogą lądową, polecamy stronę: https://rome2rio.com

 

Uwagi (najczęściej dość ważne):  brak.

 

Informacje dodatkowe:

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów:                         https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu:                                       https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi (tzw. godziny stażowe).

Zapisy:  Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Miejsce na rejsie zostaje zarezerwowane po otrzymaniu zaliczki w wysokości min. 50% opłaty za rejs.

W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT (dane do f-ry proszę podać na formularzu zgłoszeniowym lub mailem).

 

Jeżeli ten rejs z jakiś powodów Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami – mocno żeglarskimi: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/ lub szkoleniami: https://sailingfactory.pl/rejsy-szkoleniowe-zeglarskie/

 

Na pytania, na które nie ma odpowiedzi wyżej, chętnie odpowiemy.

jacek.chabowski@sailingfactory.pl

Tel: 600 357 117 lub 728 906 342

 

 

  • Data: 29/02/2020 - 07/03/2020
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 0
  • Cena za osobę: 1 400,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.