Rejsy

Podstawowe szkolenie regatowe (regaty morskie)

Podstawowe szkolenie regatowe (regaty morskie).

 

Szkolenie jest adresowane do żeglarzy, którzy chcą spróbować swoich sił w regatach morskich. Czy to jako członkowie załogi, czy sternicy.

W trakcie zajęć teoretycznych omówimy podstawowe i najważniejsze przepisy regatowe (procedura startowa, prawo drogi w trakcie wyścigu, protesty). Omówimy także kwestie związane z taktyką, organizacją pracy załogi oraz obowiązujące w Polsce formuły przelicznikowe (ORC, KWR).

Część praktyczną przeprowadzimy na jachcie startującym regularnie w regatach morskich (zdobywcy tytuł Mistrza Polski w 2015r) – Polled2. Jacht wyposażony jest w dużą ilość regulacji dzięki czemu możemy pokazać uczestnikom szereg możliwości ustawiania żagli w zależności od warunków w jakich pływamy. Optymalizacja ustawiania żagli, czyli nie chodzi o to aby wybrać “na maksa”, ale mądrze – lepszy efekt murowany.

Przećwiczy podstawowe manewry i sytuacje z którymi spotkacie się w trakcie regat (procedura startowa, zwroty na wiatr, z wiatrem). O ile warunki pozwolą, w trakcie szkolenie przećwiczymy także stawianie i podstawową obsługę spinakera i genakera.

 

Program szkolenia (dwa dni w godz. 8.30-16.30; kolejność pozycji w programie szkolenia może być zmieniona w zależności od warunków pogodowych):

Teoria (ok. 4h)

Zajęcia praktyczne na jachcie (ok. 12h)

  1. Trym (regulacja) i optymalizacja żagli podstawowych (na wiatr) fok, grot.
  2. Procedura startowa.
  3. Zwroty na wiatr, z wiatrem.
  4. Taktyka regatowa.
  5. Współpraca załogi w trakcie wyścigu.
  6. Spinaker i genaker

 

Termin:                                          07-08.07.2021r (czw-pt, godz. 8.30-16.30)

Miejsce:                                         Gdańsk, Zatoka Gdańska.

Jacht:                                              Polled 2 (ew. Enzo Molinari).

Prowadzący kurs:                    Jacek Chabowski

Ilość osób w grupie:                maksymalnie 5 osób

Ubezpieczenie:                          NNW na czas przebywania na jachcie

Cena kursu:                                 750,- PLN

Płatność:                                       50% opłaty za kurs przy rezerwacji, druga część najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem                                                                          szkolenia.

Parkowanie samochodów:  Bezpłatny parking dla uczestników szkolenia, na zamkniętym, chronionym terenie na czas trwania szkolenia.

 

Jak się zapisać na kurs:         Wyślij zgłoszenie przez stronę lub na adres: kursy@sailingfactory.pl

Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz wiadomość zwrotną, w której będą dane potrzebne do dokonania płatności. Po otrzymaniu zapłaty otrzymasz wiadomość potwierdzającą wpisanie Cię na listę uczestników kursu. Około 10 dni przed rozpoczęciem kursu otrzymasz kolejną wiadomość, w której przekażemy Ci szczegółowe informacje organizacyjne.

O Sailing Factory

Jesteśmy firmą stworzoną przez żeglarzy i dla żeglarzy. Stale organizujemy rejsy i szkolenia żeglarskie na Zatoce Gdańskiej, Bałtyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim (przez cały rok). Bardzo często startujemy w regatach morskich i mamy sporo osiągnięć w tej dyscyplinie. Posiadamy cztery, własne jachty morskie. Jeden z naszych jachtów – Polled2 z naszą załogą regatową zdobył tytuł Mistrza Polski, Puchar Bałtyku Południowego oraz Morski Żeglarski Puchar Polski. Na tym jachcie prowadzimy zaawansowane szkolenia żeglarskie np. z trymu żagli. Oprócz organizacji rejsów i szkoleń, posiadamy także własny serwis jachtowy, w którym jednocześnie możemy obsłużyć ok. 30 jachtów morskich.

 

Uwaga: Jeżeli szkolenie nie odbędzie się z powodu pandemii (COVID-19) lub z przyczyn leżących po stronie organizatora (nigdy się nie zdarzyło), zwracamy całe wpłacone zaliczki.

 

W razie pytań, prosimy o kontakt:

jacek.chabowski@sailingfactory.pl – tel: 600 357 117

andrzej.mroz@sailingfactory.pl – tel: 600 444 416

dorota@sailingfactory.pl – tel: 728 906 342

  • Data: 07/07/2021 - 08/07/2021
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 5
  • Cena za osobę: 750,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

750,00