Rejsy

Morskie, żeglarskie Regaty Maristo Cup na pokładzie Blue HORIZON

Tytuł rejsu:   Regaty Maristo Cup na pokładzie Blue HORIZON

Data:              17-25.07.2020r

Trasa:             Sopot – Visby (Gotlandia) – wokół wyspy Gotska Sandon – Sopot

Przybliżona długość trasy:  600NM

Jacht:             Blue HORIZON (Delphia 47)

Skipper:         Jacek Chabowski

Cena:              1.550,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera: Opłatę za rejs, opłatę wpisową do regat, opiekę skippera, opłaty portowe, paliwo, ubezpieczenie NNW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu / regat:

Ta pozycja w naszym kalendarzu rejsów jest bardzo wyjątkowa. Startujemy w regatach Maristo Cup (wcześniejsza nazwa Sailbook Cup). Są to kultowe już regaty z własną historią i tradycją. Cieszą się bardzo dużą popularnością. Spora liczba uczestników gwarantuje dobrą atmosferę oraz zawarcie wielu nowych i żeglarskich znajomości.

Regaty zaczynają się imprezą integracyjną wszystkich załóg, zazwyczaj przy pieczonym dziku, w piątek o godz. 20.30. Następnego dnia, o godzinie 12.00 odbywa się start pierwszego etapu, który kończy się w Visby na Gotlandii. W zależności od tego jak szybko przypłyniemy, będziemy mieli trochę czasu na eksplorację samego miasta jak i wyspy. W trakcie pobytu w Visby, odbywają się zawsze wspólne biesiady załóg przy kei. Niektóre z nich utkwiły w pamięci uczestników na całe życie. 22 lipca, środę startujemy do drugiego etapu, który jest trochę dłuższy niż pierwszy. Płyniemy dalej na północ i opływamy prawą burtą malutką wysepkę Gotska Sandon. Później już bezpośrednio do mety, która będzie przy sopockim molu.

Jest to wydarzenie sportowo – towarzyskie i naszym celem będzie zwycięstwo w tych regatach, ale także dobra zabawa. Nie zabraknie sportowych emocji, prawdziwego żeglarstwa, także tego lądowego.

Nie wymagamy od uczestników doświadczenia regatowego.

Dodamy jeszcze, że załoga Sailing Factory, w 2014 roku na pokładzie naszego jachtu Polled2 wygraliśmy te regaty. Fakt ten jest odnotowany w postaci grawerowanego wpisu na podstawie przechodniego pucharu, który jest główną nagrodą w tych regatach.

Wyokrętowanie w sobotę do godz. 10.00.

 

Uwagi (czasami dość istotne): Zaokrętowanie w piątek 17.07.2020r o godz. 18-18.30 (ze względu na napięty program organizacyjny, prosimy o punktualność – nie wcześniej, nie później). 

Informacje dodatkowe (koniecznie przeczytaj):

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów: https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu: http://sailingfactory.devnoveo.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi. Wystawiona przez nas opinia jest honorowana przez PZŻ (godziny stażowe do uzyskania stopnia Jachtowe Sternika Morskiego oraz Kapitana Jachtowego).

Ubezpieczenie:

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie każdego uczestnika rejsu w zakresie NNW (Ubezpieczyciel: Pantaenius).

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń na czas rejsu. Jeżeli jesteś zainteresowana/y, prosimy o kontakt, a my prześlemy Ci ofertę.

Dodatkowo informujemy, że jacht jest objęty ubezpieczeniem w zakresie OC oraz Casco. W razie konieczności udzielenia pomocy załodze na morzu, nikt nie będzie obciążony żadnymi kosztami (wszystkie koszty obejmuje ubezpieczenie jachtu).

Zapisy, rezerwacja:

Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Procedura rezerwacji:

  1. Zgłoszenie przez stronę internetową lub mailem.
  2. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymuje ono status rezerwacji wstępnej. Otrzymasz odpowiedź z danymi do wpłaty zaliczki za rejs.
  3. Po zaksięgowaniu wpłaty, wyślemy do Ciebie potwierdzenie otrzymania wpłaty, a status Twojego zgłoszenia zmieni się na Rezerwacja potwierdzona (od tego momentu masz zarezerwowane miejsce na rejsie).
  4. 14 dni przed rozpoczęciem rejsu należy wpłacić pozostałą części opłaty za rejs. Kasę jachtową można wpłacić na nasz rachunek bankowy w EUR lub wpłacić gotówką skipperowi w dniu rozpoczęcia rejsu.

Jeżeli  potrzebujesz fakturę za rejs, to prosimy o zgłoszenie tego oraz podanie wszystkich danych do f-ry w momencie wysłania rezerwacji (prosimy o odpowiedni zapis w polu uwagi).

 

Jeżeli z jakiś powodów, ten rejs Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi propozycjami – mocno żeglarskimi.

Rejsy: http://sailingfactory.devnoveo.pl/rejsy-morskie/

Szkolenia na stopnie żeglarskie: http://sailingfactory.devnoveo.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/

Zaawansowane szkolenia żeglarskie:  http://sailingfactory.devnoveo.pl/zaawansowane-szkolenia-zeglarskie/

 

  • Data: 17/07/2020 - 25/07/2020
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 0
  • Cena za osobę: 1 550,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.