Rejsy

Rejs stażowo – szkoleniowy, czyli Dobra Praktyka Żeglarska przed sezonem

Tytuł rejsu:        Przygotowanie do sezonu żeglarskiego, czyli szkolenie z cyklu Dobra Praktyka                                             Żeglarska

Data:                                    14-21.03.2020r

Trasa:                   Lizbona (PT) – archipelag Berlenga – Porto (PT)

Długość (najkrótszą drogą): 200NM

Jacht:                    Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:                    1.400,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera:   Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Rejs zaczniemy w Lizbonie, z której majestatycznie wypływa się na Atlantyk. Opłyniemy najdalej wysunięty na zachód punkt stałego lądu Europy i odwiedzimy niepowtarzalny archipelag Berlenga.

W trakcie rejsu poprowadzimy szkolenie na podstawie naszego autorskiego programu szkoleniowego pt. Dobra Praktyka Żeglarska. Omówimy, a przede wszystkim przećwiczymy wszystkie obszary, z którymi będziecie mieli do czynienia prowadząc rejsy pod żaglami w roli skippera. Celem tego szkolenia jest przygotowanie do pełnienia roli kapitana jachtu. Bardzo dużo praktycznej wiedzy.

Rejs zakończymy w jedyny w swoim rodzaju mieście Porto.

Nasze rejsy szkoleniowe charakteryzują się tym, że nasz skipper nie „wyręcza” załogi w prowadzeniu jednostki, czy to na morzu, czy w porcie. Oczywiście oprócz roli szkoleniowca, dba o bezpieczeństwo uczestników i przejmuje stery jachtu w sytuacjach naprawdę tego wymagających.

Rejs po wodach pływowych.

 

Atrakcje turystyczne i ciekawostki:

Lizbona – nie sposób opisać jej w kilku zdaniach. Miasto na wzgórzach, z pięknymi uliczkami i zaułkami. Tętniące życiem, ale nie pośpiechem. Niekończący się bulwar nad rzeką, który wytrwałych poprowadzi z centrum, aż nad Atlantyk. Bardzo sympatyczni Portugalczycy, którzy zdają się być bardziej sobą poza sezonem letnim, gdy Lizbona zalana jest turystami.

Archipelag Berlenga – zespół wysp na Atlantyku oddalony od stałego lądu o kilkanaście mil. Latem oblegane przez turystów, po sezonie opustoszałe, z groźnymi skalnymi brzegami, niewyobrażalnie wielką jamą oraz skałami przypominającymi słonia

Porto – podobnie jak w przypadku Lizbony, grzechem jest próba opisania tego miasta w kilka zdaniach. To trzeba zobaczyć, a przede wszystkim poczuć jego atmosferę. Stare miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Kręte uliczki nad rzeką Duero, charakterystyczne łodzi wciąż produkowane starymi metodami, piękne plaże, na które warto wybrać się rowerem z wypożyczalni. Z cyklu „must test” musicie spróbować na miejscu

słynnych czerwonych win Porto. Wina są lekko wzmacniane, ale to dodaje im uroku i wyjątkowego klimatu. Miasto portowe, które wydaje się nigdy nie zasypiać, a wijąca się przez nią rzeka wydaje się tętnicą zasilającą w wodę cały Atlantyk.

 

Bardzo polecamy wydłużenie urlopu przed lub po zakończeniu rejsu, aby pochodzić po uliczkach Lizbony. Posmakować lokalnych win (reklamować ich nie trzeba) lub wypić wspólnie z Portugalczykami espresso w ulicznej kafejce.

Wyłączcie telefony, zaciągnijcie się aromatem kawy, a reszta potoczy się już sama.

 

 

Logistyka:

Do Lizbony i Porto lata większość linii lotniczych oferujących rozsądne ceny za bilety.

 

Aby znaleźć najlepsze połączenie drogą lądową, polecamy stronę: https://rome2rio.com

 

Uwagi (najczęściej dość ważne):  brak.

 

Informacje dodatkowe:

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów:                         https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu:                                       https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi (tzw. godziny stażowe).

Zapisy:  Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Miejsce na rejsie zostaje zarezerwowane po otrzymaniu zaliczki w wysokości min. 50% opłaty za rejs.

W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT (dane do f-ry proszę podać na formularzu zgłoszeniowym lub mailem).

 

Jeżeli ten rejs z jakiś powodów Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami – mocno żeglarskimi: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/ lub szkoleniami: https://sailingfactory.pl/rejsy-szkoleniowe-zeglarskie/

 

Na pytania, na które nie ma odpowiedzi wyżej, chętnie odpowiemy.

jacek.chabowski@sailingfactory.pl

Tel: 600 357 117 lub 728 906 342

  • Data: 14/03/2020 - 21/03/2020
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 1
  • Cena za osobę: 1 400,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.