Rejsy

Rejs stażowy ze szkoleniem z nawigacji – LAST MINUTE -20%

Tytuł rejsu:        Rejs stażowy ze szkoleniem z zakresu nawigacji w oparciu o urządzenia elektroniczne oraz nawigacji tradycyjnej (papierowej).

Data:                     07-14.12.2019r

Trasa:                   Porto (PT) – Archipelag Berlenga – Lizbona (PT)

Długość (najkrótszą drogą): 200NM

Jacht:                    Blue HORIZON (Delphia 47)

NOWA CENA LAST MINUTE:     1.120,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera:   Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Rejs wzdłuż północno – zachodniego wybrzeża Półwyspu Iberyjskiego. Bardzo urozmaicona linia brzegowa, magnetyzujący archipelag Berlenga, najbardziej na zachód wysunięty, stały ląd Europy i na zakończenie piękna Lizbona.

W trakcie rejsu przeprowadzimy szkolenie z nawigacji w oparciu o urządzenia elektroniczne oraz metodami tradycyjnymi, czyli na mapach papierowych. Szkolenie będzie miało charakter praktyczny. Nie będziecie podróżować i nawigować wirtualnie, ale w rzeczywistym otoczeniu pięknych wysp, ciekawych portów i w towarzystwie fauny atlantyckiej, której najaktywniejszymi przedstawicielami są delfiny.

Nasze rejsy szkoleniowe charakteryzują się tym, że nasz skipper nie „wyręcza” załogi w prowadzeniu jednostki, czy to na morzu, czy w porcie. Oczywiście oprócz roli szkoleniowca, dba o bezpieczeństwo uczestników i przejmuje stery jachtu w sytuacjach naprawdę tego wymagających.

Rejs po wodach pływowych.

 

Logistyka:

Zarówno do Porto jak i Lizbony lata większość linii lotniczych oferujących rozsądne ceny za bilety.

Aby znaleźć najlepsze połączenie drogą lądową, polecamy stronę: https://rome2rio.com

Atrakcje i ciekawostki turystyczne:

Porto – grzechem jest próba opisania tego miasta w kilka zdaniach. To trzeba zobaczyć, a przede wszystkim poczuć jego atmosferę. Stare miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Kręte uliczki nad rzeką Duero, charakterystyczne łodzie wciąż produkowane starymi metodami, piękne plaże, na które warto wybrać się rowerem z wypożyczalni. Z cyklu „must test” musicie spróbować na miejscu słynnych czerwonych win Porto. Wina są lekko wzmacniane, ale to dodaje im uroku i wyjątkowego klimatu. Miasto portowe, które wydaje się nigdy nie zasypiać, a wijąca się przez nią rzeka wydaje się tętnicą zasilającą w wodę cały Atlantyk.

Archipelag Berlenga – zespół wysp na Atlantyku oddalony od stałego lądu o kilkanaście mil. Latem oblegane przez turystów, po sezonie opustoszałe, z groźnymi skalnymi brzegami, niewyobrażalnie wielką jamą oraz skałami przypominającymi słonia.

Lizbona – podobnie jak z Porto. Nie sposób opisać jej w kilku zdaniach. Miasto na wzgórzach, z pięknymi uliczkami i zaułkami. Tętniące życiem, ale nie pośpiechem. Niekończący się bulwar nad rzeką, który wytrwałych poprowadzi z centrum, aż nad Atlantyk. Bardzo sympatyczni Portugalczycy, którzy zdają się być bardziej sobą poza sezonem letnim, gdy Lizbona zalana jest turystami.

 

Bardzo polecamy wydłużenie urlopu przed lub po zakończeniu rejsu, aby pochodzić po uliczkach Porto, czy Lizbony. Posmakować lokalnych win (reklamować ich nie trzeba) lub wypić wspólnie z Portugalczykami espresso w ulicznej kafejce.

Wyłączcie telefony, zaciągnijcie się aromatem kawy, a reszta potoczy się już sama.

 

Uwagi (najczęściej dość ważne):  brak.

 

Informacje dodatkowe:

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów:                         https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu:                                       https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi (tzw. godziny stażowe).

Zapisy:  Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Miejsce na rejsie zostaje zarezerwowane po otrzymaniu zaliczki w wysokości min. 50% opłaty za rejs.

W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT (dane do f-ry proszę podać na formularzu zgłoszeniowym lub mailem).

 

 

Jeżeli ten rejs z jakiś powodów Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami – mocno żeglarskimi: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/ lub szkoleniami: https://sailingfactory.pl/rejsy-szkoleniowe-zeglarskie/

 

Na pytania, na które nie ma odpowiedzi wyżej, chętnie odpowiemy.

jacek.chabowski@sailingfactory.pl

Tel: 600 357 117 lub 728 906 342

  • Data: 07/12/2019 - 14/12/2019
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 6
  • Cena za osobę: 1 400,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.