Rejsy

Rejs stażowy ze szkoleniem z zakresu nawigacji

Tytuł rejsu:        Rejs stażowy ze szkoleniem z zakresu nawigacji w oparciu o urządzenia elektroniczne oraz nawigacji tradycyjnej (papierowej).

Data:                     26.10-02.11.2019r

Trasa:                   Den Helder (NL) – Kanał La Manche – Boulogne (FR)

Długość (najkrótszą drogą): 170NM

Możliwe do odwiedzenia porty: Ijmuiden, Haaga, Dunkierka,.

Jacht:                    Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:                   1.200,- PLN + 50,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera:   Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Rejs na wymagającej nawigacyjnie trasie. Właśnie dlatego proponujemy połączenie szkolenia (teorii) z zakresu nawigacji z praktycznym jej zastosowaniem. Bardzo duży ruch statków, tory wodne, akweny wyłączone z żeglugi oraz wiele innych „atrakcji” nawigacyjnych sprawią, że po tym rejsie żaden rejs nie będzie nadmiernym wyzwaniem dla nawigatora.

W trakcie rejsu dobrze zapoznasz się z obsługą plotera z mapami elektronicznymi, AISa (Automatic Identyfication System) oraz innymi przyrządami i papierowymi mapami morskimi.

Nasze rejsy szkoleniowe charakteryzują się tym, że nasz skipper nie „wyręcza” załogi w prowadzeniu jednostki, czy to na morzu, czy w porcie. Oczywiście oprócz roli szkoleniowca, dba o bezpieczeństwo uczestników i przejmuje stery jachtu w sytuacjach naprawdę tego wymagających.

Rejs po wodach pływowych.

 

Atrakcje i ciekawostki turystyczne:

Den Helder – Miasteczko z głównym portem holenderskiej marynarki wojennej. Bardzo ciekawe muzeum morskie ze sporą łodzią podwodną udostępnioną do zwiedzania.

Boulogne – miasteczko podzielone na dwie części – rybacką i górną, tradycyjną mieszkalną z charakterystycznymi brukowanymi uliczkami. Warto odwiedzić targ, np. w sobotę.

 

Logistyka:

Istnieje możliwość zorganizowania dojazdu busem do Den Helder (Holandia) z Trójmiasta, a później powrotu z Boulogne (Francja) do Gdańska. Warunkiem jest zebranie co najmniej trzech osób chętnych na taką formę i trasę przejazdu. Transport organizujemy „po kosztach”, czyli dzielimy koszt paliwa i jeżeli będzie konieczność wynajęcia busa na pasażerów (nie uwzględniamy kierowcy – nie partycypuje w tych kosztach). Po więcej informacji dot. dojazdów busem, prosimy o kontakt.

Jeżeli chodzi o podróż powietrzną, to najbliższym lotniskiem Den Helder jest port lotniczy w Amsterdamie. Z lotniska do Den Helder można dostać się pociągiem z jedną przesiadką (połączenie do dwóch godzin, szacunkowy koszt od 80 do 180,- PLN).

Dla portu Bolougne we Francji naturalnym są lotniska paryskie, z których można dojechać koleją. W 2019 i 2020 lotnisko De Gaulle’a i jego okolice są w trakcie dużych remontów. Ten stan oraz słaba informacja dla podróżnych mocno utrudnia podróż, a w przypadku odlotu z tego lotniska może doprowadzić do spóźnienia się na lot.

Aby znaleźć najlepsze połączenie drogą lądową, polecamy stronę: https://rome2rio.com

 

Uwagi (najczęściej dość ważne):  brak.

 

Informacje dodatkowe:

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów:                         https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu:                                       https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi (tzw. godziny stażowe).

Zapisy: Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Miejsce na rejsie zostaje zarezerwowane po otrzymaniu zaliczki w wysokości min. 50% opłaty za rejs.

W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT (dane do f-ry proszę podać na formularzu zgłoszeniowym lub mailem).

 

Jeżeli ten rejs z jakiś powodów Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami – mocno żeglarskimi: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/ lub szkoleniami: https://sailingfactory.pl/rejsy-szkoleniowe-zeglarskie/

 

Na pytania, na które nie ma odpowiedzi wyżej, chętnie odpowiemy.

jacek.chabowski@sailingfactory.pl

Tel: 600 357 117 lub 728 906 342

  • Data: 26/10/2019 - 02/11/2019
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 7
  • Cena za osobę: 1 200,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Do ceny rejsu należy doliczyć 50,- EUR kasy jachtowej

1 200,00