Rejsy

Szkolenie z trymu żagli. Żegluga na wiatr, żegluga w trudnych warunkach, spinaker i genaker.

Trym żagli.

Żegluga na wiatr (fok, grot).

Żegluga w trudnych warunkach (refowanie i inne rozwiązania).

Spinaker i genaker (stawianie, obsługa, trym).

Szkolenie jest adresowane do żeglarzy, którzy posiadają już pewną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie pływania pod żaglami. Zajęcia przeprowadzamy na jachcie wyposażonym w dużą ilość regulacji dzięki czemu możemy pokazać uczestnikom szereg możliwości ustawiania żagli w zależności od warunków w jakich pływamy. Optymalizacja ustawiania żagli, czyli nie chodzi o to aby wybrać “na maksa”, ale mądrze – lepszy efekt murowany.

Uczestnicy szkolenia sami obsługują żagle i ster. Prowadzący jedynie pokaże i omówi kolejne możliwości trymowania żagli. Taki charakter szkolenia ma także na celu praktyczne pokazanie co dzieje się z łódką w różnych konfiguracjach żaglowych.

Drugim elementem szkolenia jest żegluga w trudnych warunkach. Refowanie? Owszem tak, ale po pierwsze umiejętne, po drugie….czasami są lepsze rozwiązania.

Po tym szkoleniu zdecydowanie inaczej spojrzycie na żagle i ich możliwości. Poczujecie się pewniej i bez wątpienia odkryjecie nowe obszary żeglarstwa dające radość z pływania.

 

Program szkolenia:

  1. Aerodynamika i sprawność żagli (wprowadzenie teorii w praktyce).
  2. Trym (regulacja) i optymalizacja żagli podstawowych (na wiatr) fok, grot.
  3. Ustawianie i trym żagli w trudnych warunkach (żegluga przy silnym wietrze, w warunkach sztormowych).
  4. Przegląd możliwych regulacji żagli (co i do czego służy i dlaczego to jest takie fajne).
  5. Stawianie i trym spinakera i genakera. W przypadku silniejszego wiatru (powyżej 15kts) nie będziemy ćwiczyć z tymi żaglami, a w zamian będziemy doskonalić żeglugę w trudnych warunkach.

 

Termin:                                          08-09.09.2020r (wt-śr, godz. 8-16)

Miejsce:                                         Gdańsk, Zatoka Gdańska.

Jacht:                                              Polled 2 (ew. Enzo Molinari lub Blue Horizon).

Ilość osób w grupie:                maksymalnie 5 osób

Ubezpieczenie:                          NNW na czas przebywania na jachcie

Cena kursu:                                 649,- PLN

Płatność:                                       50% opłaty za kurs przy rezerwacji, druga część najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Opłatę za egzamin oraz wydanie patentu wnosi się gotówką w dniu egzaminu.

Zniżki:                                           patrz oferta zniżek i pakiety: https://sailingfactory.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/znizki-i-promocje/

Parkowanie samochodów:  Bezpłatny parking dla uczestników szkolenia, na zamkniętym, chronionym terenie na czas trwania szkolenia.

 

Jak się zapisać na kurs:         Wyślij zgłoszenie przez stronę lub na adres: kursy@sailingfactory.pl

Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz wiadomość zwrotną, w której będą dane potrzebne do dokonania płatności. Po otrzymaniu zapłaty otrzymasz wiadomość potwierdzającą wpisanie Cię na listę uczestników kursu. Około 10 dni przed rozpoczęciem kursu otrzymasz kolejną wiadomość, w której przekażemy Ci szczegółowe informacje organizacyjne.

O Sailing Factory

Jesteśmy firmą stworzoną przez żeglarzy i dla żeglarzy. Stale organizujemy rejsy i szkolenia żeglarskie na Zatoce Gdańskiej, Bałtyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim (przez cały rok). Bardzo często startujemy w regatach morskich i mamy sporo osiągnięć w tej dyscyplinie. Posiadamy cztery, własne jachty morskie. Jeden z naszych jachtów – Polled2 z naszą załogą regatową zdobył tytuł Mistrza Polski, Puchar Bałtyku Południowego oraz Morski Żeglarski Puchar Polski. Na tym jachcie prowadzimy zaawansowane szkolenia żeglarskie np. z trymu żagli. Oprócz organizacji rejsów i szkoleń, posiadamy także własny serwis jachtowy, w którym jednocześnie możemy obsłużyć ok. 30 jachtów morskich.

 

Uwaga: Jeżeli szkolenie nie odbędzie się z powodu pandemii (COVID-19) lub z przyczyn leżących po stronie organizatora (nigdy się nie zdarzyło), zwracamy całe wpłacone zaliczki.

 

W razie pytań, prosimy o kontakt:

andrzej.mroz@sailingfactory.pl – tel: 600 444 416

dorota@sailingfactory.pl – tel: 728 906 342

jacek.chabowski@sailingfactory.pl – tel: 600 357 117

  • Data: 08/09/2020 - 09/09/2020
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 0
  • Cena za osobę: 0,00 - 649,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.