Rejsy

Trym żagli część 2 – spinaker i genaker

Trym żagli część 2 – spinaker i genaker

Oznaczenie szkolenia: TŻ cz.2

Druga część szkolenia Trym Żagli adresowana jest do żeglarzy, chcących poznać i nauczyć się obsługi tzw. żagli latających, czyli spinakera i genakera.

Zaczniemy od podstaw, czyli jak przygotować jacht, załogę i żagiel do postawienia. Ustawimy jacht pod odpowiednim kątem do wiatru i : spinaker góra!….

Uczestnicy szkolenia sami obsługują żagle i ster. Prowadzący jedynie pokaże i omówi kolejne możliwości trymowania żagli. Taki charakter szkolenia ma także na celu praktyczne pokazanie co dzieje się z łódką w różnych konfiguracjach żaglowych.

Po tym szkoleniu zapragniecie żeglowania pod większymi, bardziej wymagającymi i bez wątpienia dającymi najwięcej radości – żaglami.

Nie musisz “zaliczyć” pierwszej części szkolenia z trymu żagli. Możesz zapisać się tylko na część drugą. Nie mniej jednak zachęcamy do odbycia obu szkoleń, tym bardziej, że kupując jedno i drugie szkolenie, możesz skorzystać ze zniżki.

Program szkolenia:

  1. Podstawy i teoria dot. spinakera i genakera
  2. Przygotowanie żagla, jachtu i załogi do postawienia żagla.
  3. Żegluga i manewry z żaglami dodatkowymi.
  4. Trym i optymalizacja spinakera i genakera.
  5. Zagrożenia, czyli czego i jak unikać, aby zepsuć sobie zabawy.
  6. Zabawa i radość z żeglowania pod większymi żaglami.

 

Termin:                                          01-02.07.2020r (śr-czw, godz. 8-16)

Miejsce:                                         Gdańsk, Zatoka Gdańska.

Jacht:                                              Polled 2 (ew. Enzo Molinari lub Blue Horizon).

Ilość osób w grupie:                maksymalnie 5 osób

Ubezpieczenie:                          NNW na czas przebywania na jachcie

Cena kursu:                                 649,- PLN

Płatność:                                       50% opłaty za kurs przy rezerwacji, druga część najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Opłatę za egzamin oraz wydanie patentu wnosi się gotówką w dniu egzaminu.

Zniżki:                                           patrz oferta zniżek i pakiety: https://sailingfactory.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/znizki-i-promocje/

Parkowanie samochodów:  Bezpłatny parking dla uczestników szkolenia, na zamkniętym, chronionym terenie na czas trwania szkolenia.

 

Jak się zapisać na kurs:         Wyślij zgłoszenie przez stronę lub na adres: kursy@sailingfactory.pl

Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz wiadomość zwrotną, w której będą dane potrzebne do dokonania płatności. Po otrzymaniu zapłaty otrzymasz wiadomość potwierdzającą wpisanie Cię na listę uczestników kursu. Około 10 dni przed rozpoczęciem kursu otrzymasz kolejną wiadomość, w której przekażemy Ci szczegółowe informacje organizacyjne.

O Sailing Factory

Jesteśmy firmą stworzoną przez żeglarzy i dla żeglarzy. Stale organizujemy rejsy i szkolenia żeglarskie na Zatoce Gdańskiej, Bałtyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim (przez cały rok). Bardzo często startujemy w regatach morskich i mamy sporo osiągnięć w tej dyscyplinie. Posiadamy cztery, własne jachty morskie. Jeden z naszych jachtów – Polled2 z naszą załogą regatową zdobył tytuł Mistrza Polski, Puchar Bałtyku Południowego oraz Morski Żeglarski Puchar Polski. Na tym jachcie prowadzimy zaawansowane szkolenia żeglarskie np. z trymu żagli. Oprócz organizacji rejsów i szkoleń, posiadamy także własny serwis jachtowy, w którym jednocześnie możemy obsłużyć ok. 30 jachtów morskich.

 

Uwaga: Jeżeli szkolenie nie odbędzie się z powodu pandemii (COVID-19) lub z przyczyn leżących po stronie organizatora (nigdy się nie zdarzyło), zwracamy całe wpłacone zaliczki.

 

W razie pytań, prosimy o kontakt:

andrzej.mroz@sailingfactory.pl – tel: 600 444 416

dorota@sailingfactory.pl – tel: 728 906 342

jacek.chabowski@sailingfactory.pl – tel: 600 357 117

  • Data: 01/07/2020 - 02/07/2020
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 5
  • Cena za osobę: 649,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.