Rejsy

Trym żagli i start w regatach Nord Cup B8 – Gdańsk – Zatoka Gdańska

Tytuł rejsu:  Trym żagli i start w regatach Nord Cup B8 – Gdańsk – Zatoka Gdańska

Data:              24-27.06.2021r

Trasa:             Gdańsk – Zatoka Gdańska

Skipper:         Jacek Chabowski

Przybliżona długość trasy:  200NM

Jacht:             Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:              850,- PLN + 50 PLN (kasa jachtowa)

Cena zawiera: Opłatę za rejs, opiekę skippera, opłaty portowe, paliwo, ubezpieczenie NNW, opłatę wpisową na regaty (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

Pierwszego dnia przeprowadzimy podstawowe szkolenie z zakresu trymu żagli. W piątek po południu wystartujemy w morskich regatach Nord Cup B8. Start i meta regat w Gdańsku, w okolicach Górek Zachodnich. Punktem zwrotnym trasy regat jest platforma wiertnicza Petrobaltic B8 (okrążamy platformę i wracamy na metę). Szacunkowy czas wyścigu od 20 do 36h.

Nie wymagamy doświadczenia regatowego ani żeglarskiego. Celem tego rejsu jest szkolenie z zakresu trymu żagli oraz przybliżenie i umożliwienie uczestnictwa w morskich regatach żeglarskim osobom, które nie miały, ani nie mają możliwości startu w takiej rywalizacji sportowej.

 

Charakterystyka innych naszych rejsów:

W trakcie naszych rejsów załoga aktywnie uczestniczy w prowadzeniu jachtu. Od obsługi żagli, po sterowanie jachtem, na morzu, oceanie i w porcie.

Załoga planuje operacje portowe (wpłynięcie i wypłynięcie z portu, cała procedura). Omawiamy wspólnie manewry i działamy.

Dużo praktyki, a na rejsach tematycznych, praktyka podparta teorią.

Skipper nie wyręcza załogi, a za ster łapie gdy chce Wam coś zademonstrować lub gdy wymaga tego bezpieczeństwo załogi i sprzętu.

Aktywne żeglarstwo. Aktywny wypoczynek na morzu.

Żeglarstwo, nie jachting.

 

Uwagi (czasami dość istotne): brak.

Informacje dodatkowe (koniecznie przeczytaj):

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów: https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi. Wystawiona przez nas opinia jest honorowana przez PZŻ (godziny stażowe do uzyskania stopnia Jachtowego Sternika Morskiego oraz Kapitana Jachtowego).

Ubezpieczenie:

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie każdego uczestnika rejsu w zakresie NNW (Ubezpieczyciel: Pantaenius).

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń na czas rejsu. Jeżeli jesteś zainteresowana/y, prosimy o kontakt, a my prześlemy Ci ofertę.

Dodatkowo informujemy, że jacht jest objęty ubezpieczeniem w zakresie OC oraz Casco. W razie konieczności udzielenia pomocy załodze na morzu, nikt nie będzie obciążony żadnymi kosztami (wszystkie koszty obejmuje ubezpieczenie jachtu).

Zapisy, rezerwacja:

Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Procedura rezerwacji:

  1. Zgłoszenie przez stronę internetową lub mailem.
  2. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymuje ono status rezerwacji wstępnej. Otrzymasz odpowiedź z danymi do wpłaty zaliczki za rejs.
  3. Po zaksięgowaniu wpłaty, wyślemy do Ciebie potwierdzenie otrzymania wpłaty, a status Twojego zgłoszenia zmieni się na Rezerwacja potwierdzona (od tego momentu masz zarezerwowane miejsce na rejsie).
  4. 14 dni przed rozpoczęciem rejsu należy wpłacić pozostałą części opłaty za rejs. Kasę jachtową można wpłacić na nasz rachunek bankowy  lub wpłacić gotówką skipperowi w dniu rozpoczęcia rejsu.

Jeżeli  potrzebujesz fakturę za rejs, to prosimy o zgłoszenie tego oraz podanie wszystkich danych do f-ry w momencie wysłania rezerwacji (prosimy o odpowiedni zapis w polu uwagi).

 

Jeżeli z jakiś powodów, ten rejs Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi propozycjami – mocno żeglarskimi.

Rejsy: http://sailingfactory.devnoveo.pl/rejsy-morskie/

Szkolenia na stopnie żeglarskie: http://sailingfactory.devnoveo.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/

Zaawansowane szkolenia żeglarskie:  http://sailingfactory.devnoveo.pl/zaawansowane-szkolenia-zeglarskie/

 

  • Data: 24/06/2021 - 27/06/2021
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 0
  • Cena za osobę: 850,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.