Rejsy

Wiosenny Atlantyk, czyli z Kadyksu do Portimao

Tytuł rejsu:   Wiosenny Atlantyk, czyli z Kadyksu do Portimao

Data:              13-20.03.2021r

Trasa:             Kadyks – Portimao

Przybliżona długość trasy:  180NM

Jacht:             Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:              1.400,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera: Opłatę za rejs, opiekę skippera, opłaty portowe, paliwo, ubezpieczenie NNW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Rejs rozpoczniemy w Kadyksie, w bardzo urokliwym mieście. Otoczone słoną wodą i pięknym bulwarem nadmorskim. Labirynt uliczek wciąga i jak macie szczęście, traficie na targ rybny. Dobrze być tam trochę wcześniej, wtedy jest duży wybór i można długo zachwycać się tym czym dzieli się Atlantyk.

Żegluga przez zatokę to już całkiem pełny Atlantyk. W zależności od kierunku wiatru można już zasmakować oceanicznej fali i oczywiście nawiązać całkiem bliskie relacje z delfinami.

Druga część rejsu, to żegluga wzdłuż niepowtarzalnego wybrzeża portugalskiego rejonu Algarve. Wysokie, złote brzegi z licznymi jaskiniami, które nieraz dostępne są tylko od strony wody.

Południowa Portugalia, to także piękne plaże. O tej porze roku nie są jeszcze oblegane przez turystów czy mieszkańców, bo dla nich jest jeszcze trochę za chłodno. Dla nas, to już może być całkiem rasowe lato.

Portimao …. pięknie położone miasto nad Atlantykiem. Piękne plaże o sporo atrakcji. Niedaleko, w Faro można też spróbować wyskoczyć ze spadochronem. Znamy kilka osób, które specjalnie tam się wybierają, aby najpierw poszybować w powietrzu, a później pożeglować po słonym.

W razie jakbyście się zastanawiali nad dojazdem do Portimao, to nieraz wypożyczaliśmy busa z Lizbony, którym przyjeżdżała do Portimao jedna załoga, a wracała do Lizbony ta, która kończyła rejs. Jeżeli byście byli zainteresowani takim dojazdem, dajcie znać a my postaramy się to zorganizować.

Jeżeli chodzi o Kadyks, to z pobliskich lotnisk można tam dojechać wygodnie pociągiem.

Jeszcze jedno – czasami pytacie jakie są temperatury o tej porze roku na tym akwenie. Odpowiadamy – takie nasze, chłodniejsze lato. 🙂

Rejs na wodach pływowych o skoku powyżej 1,5m.

Charakterystyka naszych rejsów:

W trakcie naszych rejsów załoga aktywnie uczestniczy w prowadzeniu jachtu. Od obsługi żagli, po sterowanie jachtem, na morzu, oceanie i w porcie.

Załoga planuje operacje portowe (wpłynięcie i wypłynięcie z portu, cała procedura). Omawiamy wspólnie manewry i działamy.

Dużo praktyki, a na rejsach tematycznych, praktyka podparta teorią.

Skipper nie wyręcza załogi, a za ster łapie gdy chce Wam coś zademonstrować lub gdy wymaga tego bezpieczeństwo załogi i sprzętu.

Aktywne żeglarstwo. Aktywny wypoczynek na morzu.

Żeglarstwo, nie jachting.

 

Uwagi (czasami dość istotne): brak

Informacje dodatkowe (koniecznie przeczytaj):

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów: https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi. Wystawiona przez nas opinia jest honorowana przez PZŻ (godziny stażowe do uzyskania stopnia Jachtowe Sternika Morskiego oraz Kapitana Jachtowego).

Ubezpieczenie:

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie każdego uczestnika rejsu w zakresie NNW (Ubezpieczyciel: Pantaenius).

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń na czas rejsu. Jeżeli jesteś zainteresowana/y, prosimy o kontakt, a my prześlemy Ci ofertę.

Dodatkowo informujemy, że jacht jest objęty ubezpieczeniem w zakresie OC oraz Casco. W razie konieczności udzielenia pomocy załodze na morzu, nikt nie będzie obciążony żadnymi kosztami (wszystkie koszty obejmuje ubezpieczenie jachtu).

Zapisy, rezerwacja:

Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Procedura rezerwacji:

  1. Zgłoszenie przez stronę internetową lub mailem.
  2. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymuje ono status rezerwacji wstępnej. Otrzymasz odpowiedź z danymi do wpłaty zaliczki za rejs.
  3. Po zaksięgowaniu wpłaty, wyślemy do Ciebie potwierdzenie otrzymania wpłaty, a status Twojego zgłoszenia zmieni się na Rezerwacja potwierdzona (od tego momentu masz zarezerwowane miejsce na rejsie).
  4. 14 dni przed rozpoczęciem rejsu należy wpłacić pozostałą części opłaty za rejs. Kasę jachtową można wpłacić na nasz rachunek bankowy w EUR lub wpłacić gotówką skipperowi w dniu rozpoczęcia rejsu.

Jeżeli  potrzebujesz fakturę za rejs, to prosimy o zgłoszenie tego oraz podanie wszystkich danych do f-ry w momencie wysłania rezerwacji (prosimy o odpowiedni zapis w polu uwagi).

 

Jeżeli z jakiś powodów, ten rejs Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi propozycjami – mocno żeglarskimi.

Rejsy: http://sailingfactory.devnoveo.pl/rejsy-morskie/

Szkolenia na stopnie żeglarskie: http://sailingfactory.devnoveo.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/

Zaawansowane szkolenia żeglarskie:  http://sailingfactory.devnoveo.pl/zaawansowane-szkolenia-zeglarskie/

 

  • Data: 13/03/2021 - 20/03/2021
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 9
  • Cena za osobę: 1 400,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Cena zawiera: Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NNW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia). Do ceny należy doliczyć kasę jachtową (opłata ryczałtowa) w wys. 100,- EUR.

1 400,00