Rejsy

Zatoka Biskajska wiosną z Dobrą Praktyką Żeglarską

Tytuł rejsu:        Zatoka Biskajska wiosną

Data:                                    28.03-04.04.2020r

Trasa:                   La Coruna (ESP) – Brest (FR)

Długość (najkrótszą drogą): 340NM

Jacht:                    Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:                    1.400,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera:   Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Rejs po słynnym i bardzo wyjątkowym akwenie. Nazwa sugeruje zatokę, a tak naprawdę, jest pełny i otwarty Atlantyk. Przepłynięcie odcinka z Brestu do Hiszpanii, zajmuje około trzy doby. Przepłynięcie na uskokiem szelfu kontynentalnego, gdzie na odcinku kilku mil głębokość zmienia się ze 150m do do 4000m może być ciekawym doświadczeniem. W zależności od kierunku wiatru i prądu w danym momencie, można doświadczyć bardzo ciekawych zjawisk morskich.

Żeglugę przez Zatokę umilają bardzo często delfiny atlantyckie. Co ciekawe, gdy wody bogate są w plankton, nocne baraszkowanie delfinów pod jachtem staje się niesamowitym zjawiskiem. Pobudzony ruchem płetw plankton zaczyna świecić, a delfiny sprawiają wrażenie syren tańczących wokół jachtu. Kto to zobaczy na własne oczy, zrozumie dawnych żeglarzy, którzy opisywali po swoich rejsach, że widzieli piękne syreny. Takiego widoku nie da się zapomnieć.

Rejs przez Zatokę Biskajską trzeba mieć w swoim żeglarskim CV!

W trakcie tego rejsu przeprowadzimy szkolenie w oparciu nasz autorski program szkoleniowy, które ma na celu praktyczne przygotowanie uczestników do rejsów morskich i oceanicznych w roli skipperów. Duża dawka przydatnej w rejsach wiedzy i jeszcze więcej praktycznych ćwiczeń.
Nasze rejsy szkoleniowe charakteryzują się tym, że nasz skipper nie „wyręcza” załogi w prowadzeniu jednostki, czy to na morzu, czy w porcie. Oczywiście oprócz roli szkoleniowca, dba o bezpieczeństwo uczestników i przejmuje stery jachtu w sytuacjach naprawdę tego wymagających.
Rejs po wodach pływowych.

 

Atrakcje turystyczne i ciekawostki:

La Coruna – miasto portowe z piękną plażą w centrum. Niedaleko wejścia do portu znajduje się najstarsza działająca latarnia morska.

Brest – miasto, port wojenny, które mocno zapisało się w historii II wojny światowej. To właśnie w tym porcie miały swoją główną bazę słynne łodzie podwodne III Rzeszy, tzw. U-booty. Do dzisiaj pozostały fortyfikacje z tamtego okresu i sporo okrętów współczesnej marynarki wojennej Francji.

 

 

Logistyka:

Jeżeli chodzi o podróż do La Coruny można dolecieć do niej samolotem, ale nie zawsze udaje się dostać bilet lotniczy w rozsądnej cenie. Alternatywą jest podróż na lotnisko w Santiago de Compostella, z którego można dostać się pociągiem (ok. 1,5h) do La Coruny.

 

Istnieje możliwość zorganizowania dojazdu busem do Brestu (Francja) z Trójmiasta. Warunkiem jest zebranie co najmniej trzech osób chętnych na taką formę i trasę przejazdu. Transport organizujemy „po kosztach”, czyli dzielimy koszt paliwa i jeżeli będzie konieczność wynajęcia busa na pasażerów (nie uwzględniamy kierowcy – nie partycypuje w tych kosztach). Po więcej informacji dot. dojazdów busem, prosimy o kontakt.

Dla portu w Breście we Francji naturalnymi są lotniskami są porty lotnicze wokół Paryża, do których można dojechać koleją. W 2019 i 2020 lotnisko De Gaulle’a i jego okolice są w trakcie dużych remontów. Ten stan oraz słaba informacja dla podróżnych mocno utrudnia podróż, a w przypadku odlotu z tego lotniska może doprowadzić do spóźnienia się na lot.

 

Aby znaleźć najlepsze połączenie drogą lądową, polecamy stronę: https://rome2rio.com

 

Uwagi (najczęściej dość ważne):  brak.

 

Informacje dodatkowe:

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów:                         https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu:                                       https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi (tzw. godziny stażowe).

Zapisy:  Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Miejsce na rejsie zostaje zarezerwowane po otrzymaniu zaliczki w wysokości min. 50% opłaty za rejs.

W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT (dane do f-ry proszę podać na formularzu zgłoszeniowym lub mailem).

 

Jeżeli ten rejs z jakiś powodów Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami – mocno żeglarskimi: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/ lub szkoleniami: https://sailingfactory.pl/rejsy-szkoleniowe-zeglarskie/

 

Na pytania, na które nie ma odpowiedzi wyżej, chętnie odpowiemy.

jacek.chabowski@sailingfactory.pl

Tel: 600 357 117 lub 728 906 342

 

 

  • Data: 28/03/2020 - 04/04/2020
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 5
  • Cena za osobę: 1 400,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.