Rejsy

Żeglarski rejs karnawałowy, czyli ostatki w Kadyksie oraz Dobra Praktyka Żeglarska

Tytuł rejsu:        Żeglarski rejs karnawałowy, czyli ostatki w Kadyksie

Data:                                    22-29.02.2020r

Trasa:                   Malaga (ESP) – Gibraltar (UK) – Kadyks (ESP)

Długość (najkrótszą drogą): 180NM

Jacht:                    Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:                    1.400,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera:   Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Rejs zaczniemy bardzo spokojnie w marinie w Benamaldenie. Może popijając kawę z Antonio Banderasem.

Kolejnym portem będzie Gibraltar, który jest wyjątkowym miejsce w skali światowej.

Po Gibraltarze, przebijemy się przez cieśninę, planując wypłynięcie tak, aby odpływ nas zabrał ze sobą na Atlantyk.

Portem zakończenia rejsu będzie Kadyks. W tej edycji rejsu, miejsce i czas nie są przypadkowe. Gdy przypłyniemy, rozpocznie się tam wielkie świętowanie, czyli karnawał w Kadyksie. Do tego najstarszego miasta Hiszpanii, na karnawał zjeżdżają autobusy z całego kraju. Tradycją są przebrania, śpiewy i kabarety. Jedna wielka fiesta na ulicach. Rozbawione, roztańczone tłumy, które porwą do zabawy. Świetny, świąteczny klimat sprawi, że bariery językowe znikają i tylko nie do końca wiadomo następnego dnia od czego tak naprawdę boli głowa? Od muzyki chyba….

 

W trakcie tego rejsu przeprowadzimy szkolenie w oparciu nasz autorski program szkoleniowy, które ma na celu praktyczne przygotowanie uczestników do rejsów morskich i oceanicznych w roli skipperów. Duża dawka przydatnej w rejsach wiedzy i jeszcze więcej praktycznych ćwiczeń.
Nasze rejsy szkoleniowe charakteryzują się tym, że nasz skipper nie „wyręcza” załogi w prowadzeniu jednostki, czy to na morzu, czy w porcie. Oczywiście oprócz roli szkoleniowca, dba o bezpieczeństwo uczestników i przejmuje stery jachtu w sytuacjach naprawdę tego wymagających.
Rejs po wodach pływowych.

 

Atrakcje turystyczne i ciekawostki:

W Maladze urodził się Pablo Picasso i widać to na każdym kroku. Kolory na ulicach pobudzają wyobraźnię tak daleko, że może Was ponieść. Dodatkową atrakcją jest lokalna katedra – wejdźcie weźcie audio przewodnik i przenieście się o kilkaset lat wstecz.

Rejs zaczynamy w Benalmaldenie (k.Malagi), wyjątkowej w skali całego basenu Morza Śródziemnego marinie. Charakterystyczna architektura, mnogość knajpek i piękne plaże wokół, stanowią dużą atrakcję. W marinie mamy swoja ulubioną knajpkę, w której zaczynamy i kończymy każdy rejs.

Ciekawostka dla fanów, a chyba bardziej fanek Antonio Banderasa, jest to, że właśnie tam urodził się ten słynny aktor i tam ma, na terenie mariny ma swoją willę z basen i dużymi palmami na dachu. Usiądźcie na kawę i uważnie się rozglądajcie, kto wie?

 

Gibraltar jest dużą ciekawostką geopolityczną. Jego status formalny (zamorskie terytorium Zjednoczonego Królestwa, nienależące do UE) i charakterystyczna skała, sprawiają że jeden cały dzień na poznanie tego miejsca wydaje się mało. Ze szczytu skały gibraltarskiej rozpościera się piękny widok na cieśninę i Afrykę. Czarny kontynent wydaje się na wyciągnięcie ręki. Miejsce z tzw. „must be”.

Kadyks, to jedno z najstarszych miast Hiszpanii o kolebka flamenco. Stare miasto z przepięknym bulwarem nadmorskim, wciąga w ciasne uliczki, którymi można na chwilę się zgubić, ale i tak każda z nich zaprowadzi nas na brzeg Atlantyku.

W karnawale, to miasto świętowania, radości, tańca, śpiewu i niezliczonych przebierańców.

 

Logistyka:

Do i z Malagi latają regularnie linie z tych tańszych, ale nie tylko. Bez wątpienia coś znajdziecie. Duże wyprzedzenia zakupu biletu, pozwoli na spore oszczędności.

Do i z Kadyksu, najlepiej dostać się przez lotnisko w Sewilli. Z Sewilli do Kadyksu jeżdżą regularnie pociągi. Dobrze jest kupić bilet kolejowy przez internet z wyprzedzeniem. Zdarzało się, że musieliśmy „przepuścić” dwa lub trzy pociągi, bo nie było już na nie biletów.

Aby znaleźć najlepsze połączenie drogą lądową, polecamy stronę: https://rome2rio.com

 

Uwagi (najczęściej dość ważne):  brak.

 

Informacje dodatkowe:

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów:                         https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu:                                       https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi (tzw. godziny stażowe).

Zapisy:  Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Miejsce na rejsie zostaje zarezerwowane po otrzymaniu zaliczki w wysokości min. 50% opłaty za rejs.

W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT (dane do f-ry proszę podać na formularzu zgłoszeniowym lub mailem).

 

Jeżeli ten rejs z jakiś powodów Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami – mocno żeglarskimi: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/ lub szkoleniami: https://sailingfactory.pl/rejsy-szkoleniowe-zeglarskie/

 

Na pytania, na które nie ma odpowiedzi wyżej, chętnie odpowiemy.

jacek.chabowski@sailingfactory.pl

Tel: 600 357 117 lub 728 906 342

 

 

  • Data: 22/02/2020 - 29/02/2020
  • Trasa / akwen:
  • Wolne miejsca: 0
  • Cena za osobę: 1 400,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.