Wspomnienia

Ubezpieczenie na rejs morski

Każdy miłośnik morskich wypraw oprócz dużej odwagi i miłości do swojej pasji powinien pomyśleć również o własnym bezpieczeństwie. W końcu zdrowie jest najważniejsze bez względu na to, w jakim miejscu i części świata się znajdujemy.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na rejs morski?

Często podczas organizacji wyjazdu ubezpieczenie jest ostatnim elementem na naszej liście. Myślimy o nim dopiero po załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności związanych z noclegiem oraz innymi istotnymi rzeczami, bez których nasz wyjazd nie miałby sensu. W większości przypadków, myśląc o wykupieniu ubezpieczenia podróżnego, przychodzi nam na myśl fakt, że praktycznie nigdy z niego nie korzystaliśmy i czy rzeczywiście jego wykupienie jest konieczne. Pamiętaj, nigdy nie mów nigdy. Jeśli dotychczas nie musiałeś korzystać z pomocy zagranicznych szpitali lub telefonów alarmowych to świetnie! Nie zmienia to faktu, że chcąc spędzić urlop, czy wyjazd w spokoju, warto ubezpieczyć siebie i swoich bliskich od nieprzewidywalnych sytuacji i wypadków, które mogą być bardzo kosztowne.

Rodzaje ubezpieczeń na rejs morski

Jeśli mówimy o sytuacjach, mających miejsce na terenie Polski to oczywiście przysługuje nam korzystanie z pomocy odpowiednich służb medycznych. Podróżując na terenie Unii Europejskiej, istnieje porozumienie, dzięki któremu jej członkowie mogą korzystać z świadczenia medycznego w innych krajach. Chcąc z niego skorzystać należy wyrobić kartę EKUZ, która uprawnia nas do skorzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych poza terenem naszego państwa. Decydując się na wyjazd z biurem podróży, najczęściej również objęci jesteśmy polisą ubezpieczeniową zapewnioną przez organizatora, jednak warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami, gdyż mogą one okazać się niekorzystne i niewystarczające dla naszych potrzeb. Planując rejs morski, masz kilka opcji ubezpieczenia, między innymi ubezpieczenie NNW, które ubezpiecza od następstw nieszczęśliwych wypadków i obejmuje życie oraz zdrowie ubezpieczonego. Wyróżniamy również możliwość wykupienia ubezpieczenia morskiego, którego przedmiotem będzie interes majątkowy związany z żeglugą morską, taki jak statek, ładunek itp. Wśród ubezpieczeń obejmujących rejs morski wyróżniamy dwie opcje. Pierwszą z nich jest rejs turystyczny, w którym bierzemy udział jako niedoświadczeni uczestnicy, niestanowiący załogi wykonującej manewry żeglarskie. Tego typu wyprawy charakteryzują się najczęściej ciągłym kontaktem z lądem i niewypływaniem na dalsze dystanse. Kolejną opcją dla bardziej doświadczonych podróżników jest ubezpieczenie na wyprawę żeglarską, podczas której pokonywane będą duże odległości, odbywające się również w trudnych warunkach klimatycznych. Nieważne od charakteru wyprawy w obu przypadkach warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie na rejs morski, gdyż wypadku możemy doświadczyć nieważne czy jesteśmy organizatorem, czy jedynie uczestnikiem wyprawy wodnej. Niezależnie od okoliczności i warunków zawsze warto zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Kursy na jachtowego sternika morskiego

Szkolenia żeglarskie

Kursy na sternika

Rejsy stażowe