Nasze Historie

Wspomnienia z naszych rejsów

Nie jest za późno by wrócić na start
Dodano: 08.04.2020

Odświeżamy archiwa. Przypominamy dzisiaj bardzo ciekawy tekst Ani Mai Majewskiej z 2018r.

Zobacz Szczegóły

Jednak na tarczy, czyli Bitwa o Gotland 2017 z pokładu Polled2.
Dodano: 02.04.2020

Tym razem zapraszam na pokład jachtu Polled2 (Cobra 33) w trakcie Bitwy o Gotland w 2017r. Start nie najlepszy, ale później było już całkiem dobrze. Do czasu. Coś poszło nie tak. Uzupełnijcie kieliszek lub inne naczynie, zajmijcie wygodne miejsce, może jakaś muzyka w tle i poczujcie jak to jest na Bitwie o Gotland.

Zobacz Szczegóły

Krajobraz po bitwie
Dodano: 27.03.2020

Regaty samotników Bitwa o Gotland 2019r zostały upomniane przez Bałtyk. Wrześniowe morze to już nie lato i potrafi pokazać pazur. Relacja Jacka Chabowskiego z regat z pokładu Blue Horizon. Przeczytajcie, poczujcie i żeglujcie!

Zobacz Szczegóły

Nanizywanie portów, czyli trochę o rejsie sprzed epoki COVID’19
Dodano: 24.03.2020

Najpiękniejsze wybrzeże Portugalii z pokładu Blue Horizon oczami i słowami Zbyszka Rembiewskiego.

Zobacz Szczegóły

Bo czego w zasadzie można spodziewać się po Biskajach?
Dodano: 03.03.2020

Maria Kruszyńska spędziła na pokładzie Blue Horizon całe trzy tygodnie. Na początek była Zatoka Biskajska jesienią, zatem całkiem mocno. Później już "z górki", czyli Wybrzeże Umarłych i rozbujany Atlantyk. Maria w swoim krótkim felietonie serwuje Wam klimat Brestu i słony smak Biskajów.

Zobacz Szczegóły

Uważaj o czym marzysz!
Dodano: 06.08.2019

Pod koniec ubiegłego sezony, naszą załogę regatową wzmocniła Asia. Wzmocniła, to nie przypadkowe słowo, bo to osoba o wielu obliczach. Czarny pas Tae Kwon Do czasami wystaje spod ubrania motocyklowego, gdy Asia przyjeżdża na treningi. Charakter, wytrwałość i wola walki (dosłownie pewnie też), to cechy Asi, tym ciekawiej jest zobaczyć żeglarstwo jej oczami. Zapraszam do NASZYCH HISTORII.

Zobacz Szczegóły

Kto by pomyślał!
Dodano: 30.04.2019

Konrad, uczestnik naszego rejsu z Malagi przez Gibraltar do Kadyksu, powraca w nieco filozoficznym, ale krótkim tekstem do tamtego rejsu. Bardzo ciekawa perspektywa postrzegania żeglowania. Czaruje i porywa nas gdzieś daleko za horyzont. Zapraszamy do lektury

Zobacz Szczegóły

(…) każdy czytał o przerażających sztormach na Hornie i Morzu Drake’a (…)
Dodano: 11.02.2019

Dobra Praktyka Żeglarska, czyli nauka i trening żeglarstwa dla siebie, dla rodziny i przyjaciół. O Dobrej Praktyce Żeglarskiej w wydaniu Sailing Factory pisze Jurek Bochiński, który w swoim CV żeglarskim ma wpisane wszystkie oceany i prawie wszystkie morza naszego globu. Jurek oprócz bogatego doświadczenia żeglarskiego jest także wyjątkową osobą, która bez wątpienia jest wartością dodaną każdego rejsu. Dlatego właśnie jego ocena jest dla nas tak cenna, a właściwie bezcenna. Poczytajcie, poczujcie i pożeglujcie!

Zobacz Szczegóły

Jak to jest, jak się minie Przylądek Ciepłych Gaci? O tym i o morskiej eksploracji Portugalii opowiada Dorota Szymanowska.
Dodano: 16.12.2018

Kocham podróżować, a żeglowanie to jedna z najbardziej ekscytujących form odkrywania przepięknych zakątków świata, bycia blisko morza i otaczającej przyrody

Zobacz Szczegóły

Andrzej Mróz osobiście o żeglarstwie i o swoim rejsie po Morzu Północnym
Dodano: 09.12.2018

"morze jest dla mnie miejscem, gdzie można spotkać nietuzinkowych ludzi, hartują się przyjaźnie i znajomości"

Zobacz Szczegóły

Bitwa o Gotland 2018, czyli Blue HORIZON pierwsza na mecie
Dodano: 24.09.2018

Bitwa o Gotland, to wyjątkowe regaty. Jesienny Bałtyk. Nieprzewidywalny, zdradliwy i kuszący. Tegoroczna edycja była dla mnie wyjątkowa. Pierwszy raz w tych regatach popłynąłem naszą Delphią 47. Po drugie był to bardzo udany debiut.

Zobacz Szczegóły

SKIPEROWE ZAPISKI, CZYLI WYCIĄG Z OSOBISTEGO DZIENNIKA POKŁADOWEGO
Dodano: 15.08.2018

Na kursie, jeszcze bez ostrości, kształty kolejnego portu zakłócają linię widnokręgu. Kilka mil przed główkami czuje się delikatne podniecenie. Lubię to uczucie. Towarzyszy mi zawsze gdy wpływam do jakiegoś portu po raz pierwszy. Jak dziecko.

Zobacz Szczegóły

“Chcesz rozbawić Pana Boga? Opowiedz mu o swoich planach”
Dodano: 02.08.2018

Taaa, kiedyś już zacytowałem to powiedzenie. O tej porze mieliśmy eksplorować kawiarenki przybrzeżne Bilbao lub Santander, a tak, na ponad tydzień zamieszkałem w Porto, jakieś trzy 3 metry nad ziemią, prawie jak w domku na drzewie, o którym marzyłem w dzieciństwie.

Zobacz Szczegóły

Nowe Horyzonty
Dodano: 30.06.2018

"Przychodzi w życiu moment, kiedy nie pozostaje nic innego, jak iść swoją drogą. Moment, by udać się tam, gdzie kierują cię marzenia. Moment, by postawić żagle swoich przekonań." - Delfin - Sergio Bambaren

Zobacz Szczegóły

“…nigdy nie jest za późno aby wrócić na start…”
Dodano: 20.04.2018

Ania zwana przez wielu Mają, to jeden z najsilniejszych filarów naszego zespołu regatowego. Weszła na nasz pokład i była jak pierwszy silniejszy powiew wiatru po wielogodzinnej flaucie. Udało się namówić Anię aby napisała coś od siebie o powrocie do żeglowania po kilkuletniej przerwie. Zapraszamy do lektury!

Zobacz Szczegóły