Nasze Historie

Wspomnienia z naszych rejsów

Zimową porą z Morza Śródziemnego na Atlantyk
Dodano: 10.02.2024

Rejs s/y Blue Horizon 20.01 – 03.02.2024r. Trasa: Benalmadena k/Malagi – La Linea – Gibraltar – Funchal (Madera).

Zobacz Szczegóły

Jak zacząć przygodę z żeglarstwem?
Dodano: 21.07.2023

Żeglarstwo to pasjonujący sport, który pozwala na przeżywanie wyjątkowych chwil na wodzie. Jeśli marzysz o wypłynięciu na pełne morze, by zobaczyć piękno przyrody, bezkres wody i poczuć prawdziwą wolność, to żeglarstwo może być idealną przygodą, która zamieni się w pasję.

Zobacz Szczegóły

Uprawnienia żeglarza – jakie szkolenia musisz ukończyć?
Dodano: 21.07.2023

Żeglarstwo to pasjonująca forma rekreacji, która wymaga odpowiedniego przygotowania i umiejętności. Dla osób zainteresowanych rozpoczęciem przygody z tego typu rozrywką ważne jest ukończenie określonych szkoleń, aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje i nabyć umiejętności.

Zobacz Szczegóły

Zasady bezpieczeństwa na jachcie
Dodano: 21.07.2023

Jednym z najważniejszych tematów, którego nie można pominąć, będąc na wodzie, są zasady bezpieczeństwa na jachcie. Bez względu na to, czy jesteście nowicjuszami, czy doświadczonymi wilkami morskimi, zasady bezpieczeństwa powinny zawsze być na pierwszym miejscu.

Zobacz Szczegóły

Co zabrać na tygodniowy rejs morski?
Dodano: 21.07.2023

Zastanawiacie się, co zabrać na tygodniowy rejs morski? To pytanie, które wiele osób zadaje sobie przed wyruszeniem na morską przygodę. Planując rejsy morskie, ważne jest, aby dobrze przygotować się na to, co niesie ze sobą nieprzewidywalny żywioł

Zobacz Szczegóły

Patent żeglarski – co to jest? Jak zdobyć go krok po kroku?
Dodano: 26.05.2023

Czy czujecie w sobie ducha żeglarza, a widok żagli na horyzoncie wywołuje w Was tęsknotę za przygodą? Jeżeli tak, to najwyższy czas pomyśleć o zdobyciu patentu żeglarskiego!

Zobacz Szczegóły

Kurs żeglarski – jak zacząć przygodę z żeglarstwem?
Dodano: 26.05.2023

Czy marzycie o wypłynięciu w morze, czując na twarzach kojący powiew wiatru i słuchając szumu fal? Jeśli tak, to żeglarstwo może być idealnym hobby dla Was.

Zobacz Szczegóły

Rejs po Zatoce Sarońskiej
Dodano: 05.05.2023

Czy marzyliście kiedyś o niezapomnianym żeglarskim przygodzie w malowniczym zakątku świata? Jeśli tak, to nasz firma specjalizująca się w żeglarstwie morskim ma dla was idealną propozycję - rejs po Zatoce Sarońskiej!

Zobacz Szczegóły

Rejs firmowy – jakie niesie korzyści?
Dodano: 05.05.2023

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad oryginalnym sposobem na integrację waszej firmy, jednocześnie łącząc przyjemne z pożytecznym? Jeśli tak, to mamy dla was świetną propozycję: rejs firmowy na morzu!

Zobacz Szczegóły

Jak radzić sobie z chorobą morską podczas rejsu?
Dodano: 31.03.2023

Choroba morska to stan, który dotyka najczęściej żeglarzy oraz uczestników rejsów morskich. Prowadzi do dyskomfortu i złego samopoczucia podczas poruszania się środkami transportu wodnego. Jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia i istnieją na nią sposoby.

Zobacz Szczegóły

Ubezpieczenie na rejs morski
Dodano: 25.03.2023

Każdy miłośnik morskich wypraw oprócz dużej odwagi i miłości do swojej pasji powinien pomyśleć również o własnym bezpieczeństwie. W końcu zdrowie jest najważniejsze bez względu na to, w jakim miejscu i części świata się znajdujemy.

Zobacz Szczegóły

O przemianie szczurzycy lądowej w wilczycę morską – Ania Stefa Stefanowicz
Dodano: 19.01.2022

Często myślę, że żeglarstwo morskie, zawiera w sobie wszystko - cytując Edwarda Stachurę - „całą nędzę i całą wielkość”.

Zobacz Szczegóły

Mój trójkąt bermudzki, czyli zimowy Atlantyk oczami Beaty Zięby
Dodano: 11.01.2022

Więc co ja robię na Atlantyku w grudniu? Wszystkie nasze słabości i strachy są ogromne do momentu, kiedy to my zaczniemy nimi rządzić, a nie one nami.

Zobacz Szczegóły

Relacja z regat Bitwa o Gotland ’21 #6
Dodano: 19.10.2021

Epilog (będzie dłużej, zatem tylko dla wytrwałych) Zanim przejdę do podsumowania i refleksji, kilka słów jak to było na tych ostatnich kilkudziesięciu milach.

Zobacz Szczegóły

Relacja z regat Bitwa o Gotland ’21 #5 – video
Dodano: 19.10.2021

Droga powrotna

Zobacz Szczegóły

Relacja z regat Bitwa o Gotland ’21 #4 – video
Dodano: 19.10.2021

Boja Salvorey

Zobacz Szczegóły

Relacja z regat Bitwa o Gotland ’21 #3 – video
Dodano: 19.10.2021

Tym razem relacja video z pokładu Blue Horizon

Zobacz Szczegóły

Relacja z regat Bitwa o Gotland ’21 #2
Dodano: 19.10.2021

Start i wielcy nieobecni.

Zobacz Szczegóły

Relacja z regat Bitwa o Gotland ’21 #1
Dodano: 19.10.2021

Prawie jak przed świętami. Sprzątanie, czyszczenie, odkurzanie i wynoszenie zbędnych gratów. Pół kontenera 20. stopowego ledwo wystarczyło. Mimo, że to widziałem i z pomocą wszystkich z serwisu to wynosiłem, dalej nie wierzę ile tego było na jachcie. To samo przerabiają chyba wszyscy, którzy się gdzieś przeprowadzają.

Zobacz Szczegóły

Kanał Angielski, Kanał La Manche – zimą
Dodano: 24.02.2021

Miał to być kolejny etap naszych rejsów jesienno – zimowych. Do Brestu pojechałem na kołach, bo miałem masę rzeczy do zabrania i uniknąłem też dodatkowych komplikacji wynikających z podróży transportem masowym. Trzy dni przed przyjazdem załogi poświęciłem na wykreślanie pozycji z listy pt. „do zrobienia na jachcie”. Jak to zwykle bywa, liczyłem na hurtowe kasowanie pozycji, skończyło się na detalicznym usunięciu kilku z nich. Równolegle obserwowałem prognozy pogodowe. Przy planowaniu rejsu przez Zatokę Biskajską, to kluczowa kwestia. Załoga miała wejść na pokład w środę, a prognoza pogodowa zapraszała na dużą wodę od piątku. Dwa pierwsze dni mieliśmy żeglować fordewindem i baksztagiem w wietrze na poziomie 15 węzłów. Pięknie. Sprawdziłem spinakera. Końcówka miała być już w bajdewindzie z rosnącym wiatrem do 25 kts. W lutym nie obędzie się na Biskajach bez silnego wiatru. Plan rejsu - approved. Piątek rano, czyli jak się później okazało, był to mój prywatny, światowy dzień bólu głowy.

Zobacz Szczegóły

Nie jest za późno by wrócić na start
Dodano: 08.04.2020

Odświeżamy archiwa. Przypominamy dzisiaj bardzo ciekawy tekst Ani Mai Majewskiej z 2018r.

Zobacz Szczegóły

Jednak na tarczy, czyli Bitwa o Gotland 2017 z pokładu Polled2.
Dodano: 02.04.2020

Tym razem zapraszam na pokład jachtu Polled2 (Cobra 33) w trakcie Bitwy o Gotland w 2017r. Start nie najlepszy, ale później było już całkiem dobrze. Do czasu. Coś poszło nie tak. Uzupełnijcie kieliszek lub inne naczynie, zajmijcie wygodne miejsce, może jakaś muzyka w tle i poczujcie jak to jest na Bitwie o Gotland.

Zobacz Szczegóły

Krajobraz po bitwie
Dodano: 27.03.2020

Regaty samotników Bitwa o Gotland 2019r zostały upomniane przez Bałtyk. Wrześniowe morze to już nie lato i potrafi pokazać pazur. Relacja Jacka Chabowskiego z regat z pokładu Blue Horizon. Przeczytajcie, poczujcie i żeglujcie!

Zobacz Szczegóły

Nanizywanie portów, czyli trochę o rejsie sprzed epoki COVID’19
Dodano: 24.03.2020

Najpiękniejsze wybrzeże Portugalii z pokładu Blue Horizon oczami i słowami Zbyszka Rembiewskiego.

Zobacz Szczegóły

Bo czego w zasadzie można spodziewać się po Biskajach?
Dodano: 03.03.2020

Maria Kruszyńska spędziła na pokładzie Blue Horizon całe trzy tygodnie. Na początek była Zatoka Biskajska jesienią, zatem całkiem mocno. Później już "z górki", czyli Wybrzeże Umarłych i rozbujany Atlantyk. Maria w swoim krótkim felietonie serwuje Wam klimat Brestu i słony smak Biskajów.

Zobacz Szczegóły

Uważaj o czym marzysz!
Dodano: 06.08.2019

Pod koniec ubiegłego sezony, naszą załogę regatową wzmocniła Asia. Wzmocniła, to nie przypadkowe słowo, bo to osoba o wielu obliczach. Czarny pas Tae Kwon Do czasami wystaje spod ubrania motocyklowego, gdy Asia przyjeżdża na treningi. Charakter, wytrwałość i wola walki (dosłownie pewnie też), to cechy Asi, tym ciekawiej jest zobaczyć żeglarstwo jej oczami. Zapraszam do NASZYCH HISTORII.

Zobacz Szczegóły

Kto by pomyślał!
Dodano: 30.04.2019

Konrad, uczestnik naszego rejsu z Malagi przez Gibraltar do Kadyksu, powraca w nieco filozoficznym, ale krótkim tekstem do tamtego rejsu. Bardzo ciekawa perspektywa postrzegania żeglowania. Czaruje i porywa nas gdzieś daleko za horyzont. Zapraszamy do lektury

Zobacz Szczegóły

(…) każdy czytał o przerażających sztormach na Hornie i Morzu Drake’a (…)
Dodano: 11.02.2019

Dobra Praktyka Żeglarska, czyli nauka i trening żeglarstwa dla siebie, dla rodziny i przyjaciół. O Dobrej Praktyce Żeglarskiej w wydaniu Sailing Factory pisze Jurek Bochiński, który w swoim CV żeglarskim ma wpisane wszystkie oceany i prawie wszystkie morza naszego globu. Jurek oprócz bogatego doświadczenia żeglarskiego jest także wyjątkową osobą, która bez wątpienia jest wartością dodaną każdego rejsu. Dlatego właśnie jego ocena jest dla nas tak cenna, a właściwie bezcenna. Poczytajcie, poczujcie i pożeglujcie!

Zobacz Szczegóły

Jak to jest, jak się minie Przylądek Ciepłych Gaci? O tym i o morskiej eksploracji Portugalii opowiada Dorota Szymanowska.
Dodano: 16.12.2018

Kocham podróżować, a żeglowanie to jedna z najbardziej ekscytujących form odkrywania przepięknych zakątków świata, bycia blisko morza i otaczającej przyrody

Zobacz Szczegóły

Andrzej Mróz osobiście o żeglarstwie i o swoim rejsie po Morzu Północnym
Dodano: 09.12.2018

"morze jest dla mnie miejscem, gdzie można spotkać nietuzinkowych ludzi, hartują się przyjaźnie i znajomości"

Zobacz Szczegóły