O nas

Sailing Factory - przez żeglarzy i dla żeglarzy

Sailing Factory, to pomysł na połączenie pasji i życia zawodowego.

Mam wielkie szczęście spotykać w swoim życiu wielu wspaniałych ludzi. Można powiedzieć, że każdy z nich niesie swój bagaż doświadczeń. Oczywiście tak, ale jest coś innego, coś ważniejszego. Każdy z nich ma skrzydła, które ich unoszą i niosą. W kontekście Sailing Factory, bardziej właściwym byłoby powiedzieć, że niosą ich żagle. Właśnie Ci uskrzydleni żeglarze byli dla mnie inspiracją do stworzenia Sailing Factory. Miejsca gdzie żeglarstwo traktujemy bardzo praktycznie, by nie powiedzieć technicznie i miejsca podobnego do główek portu, przez które wyglądamy na szerokie wody. Bez względu na to, czy masz już doświadczenie, czy go dopiero szukasz. Czy masz swoją łódkę, czy chcesz spróbować żeglowania na różnych jednostkach. Czy chcesz się sprawdzić pod żaglami, czy chcesz pod nimi po prostu odpocząć i zasmakować przygody z za horyzontu. Chcemy się dzielić żeglarstwem z Wami, tak jak je widzimy, doświadczamy i tak jak nas nieustannie fascynuje.

Załoga

Jacek
Chabowski

Uprawnienia

Kapitan Jachtowy, Kapitan motorowodny.

Doświadczenie

Pod żaglami od 1982r. Niektóre sukcesy regatowe: Morski Żeglarski Mistrz Polski 2015 (2016 i 2018 trzecie miejsce na MP). Zdobywca Pucharu Bałtyku Południowego w 2014r. Zdobywca Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski 2014r. Trzykrotny zdobywca Nagrody im.L.Teligi regat samotników. Wielokrotny uczestnik najtrudniejszych regat samotników na Bałtyku - Bitwa o Gotland i zwycięzca tych regat w 2021r. Inne sukcesy regatowe z Polled Sailing Team. Opłynięte akweny: Bałtyk, Południowe Morze Północne, Zatoka Biskajska (9-krotnie, w tym dwa razy samotnie), Wschodni Ocean Atlantycki od Anglii do Wysp Zielonego Przylądka, Morze Śródziemne, Adriatyk, Zatoka Sarońska. Jednoosobowy rejs z Lizbony do Gdańska maj/czerwiec 2020r. Skipper Polled Sailing Team.

Dorota
Kruszyńska-Richert

Uprawnienia

Doświadczenie

Z żeglarstwem od niedawna, ale świat to już całkiem mocno oblatany.

Andrzej
Mróz

Uprawnienia

Jachtowy sternik morski

Doświadczenie

Sporo startów i sukcesów w regatach morskich. Nie mało rejsów na Atlantyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i oczywiście Bałtyku.