Wspomnienia

Uważaj o czym marzysz!

Pod koniec ubiegłego sezony, naszą załogę regatową wzmocniła Asia. Wzmocniła, to nie przypadkowe słowo, bo to osoba o wielu obliczach. Czarny pas Tae Kwon Do czasami wystaje spod ubrania motocyklowego, gdy Asia przyjeżdża na treningi. Charakter, wytrwałość i wola walki (dosłownie pewnie też), to cechy Asi, tym ciekawiej jest zobaczyć żeglarstwo jej oczami. Zapraszam do NASZYCH HISTORII.

Byłam niemal pewna, że to już nie moja droga, że to co było już nie wróci…

Od ponad 20 lat wzdychałam na myśl o żaglach… brakowało dni w kalendarzu, żeby choć na chwilę wrócić do tego co działo się w każde wakacje moich dziecięcych lat. Patent żeglarza nigdy nie wykorzystany kurzył się w szufladzie…

Sama nie pamiętam jakim cudem , ale w zeszłym sezonie, stanęłam na pokładzie Polled2.

Kilka treningów, zastępstwo za kogoś w regatach i tak dołączyłam do wspaniałej ekipy #polledsailingteam !

Ten rok znowu mnie zaskoczył i  przerósł moje najśmielsze oczekiwania: regaty Bieg Kaprów – na pokładzie Blue Horizon.

Wiem, że dla wytrawnych żeglarzy to nic wielkiego, ale dla mnie to był mój malutki własny Everest. Nie pod względem fizycznym, ale było to najbardziej oczyszczające doświadczenie w moim  dotychczasowym życiu. Pełny reset! Tylko morze, cudowne widoki, sympatyczna załoga, oraz ogromna dawka żeglarskiej wiedzy! Tak żeglarskiej wiedzy, przez duże Ż i duże W, tej wiedzy nie szuwarowo-bagiennej, tylko tej najprawdziwszej i najcenniejszej -morskiej. To i te małe zabawne odkrycia – jak wiele przyjemności daje gotowanie na bujającej się kuchence, ubranie spodni w czasie burzy, czy zwykły prysznic.  Odkryłam że każda nawet codzienna czynność może być niezwykła, jeśli staje się chociaż małym wyzwaniem ?. W czasie takiego rejsu  na nowo odkrywa się  piękno otaczającego nas świata i radość jaką może dać.  to co pozornie niekomfortowe: padający deszcz,  czy burzowe fale.

Taki rejs, to  krótka ucieczka od pędzącej codzienności, wspaniały niezapomniany czas, chwile, które oczyszczają głowę i  dodają energii na wiele dni.

A marzenia prędzej, czy później się spełniają!

PS: Uważaj o czym marzysz! – to przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie, a jak wykorzystasz okazję zależy tylko od Ciebie.

Sprawdź także: Żeglarstwo oceaniczne | Jachtowy sternik morski | Rejsy stażowe | Szkolenia żeglarskie