Rejsy

Regaty oraz rejs szkoleniowy z cyklu Dobra Praktyka Żeglarska. Gdańsk – Świnoujście.

Tytuł rejsu:   Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej i rejs szkoleniowy z cyklu Dobra                               Praktyka Żeglarska

Data:              01-09.10.2021r

Trasa:             Gdańsk – Gdynia (regaty) – polskie wybrzeże – Świnoujście

Przybliżona długość trasy:  200NM

Jacht:             Blue HORIZON (Delphia 47)

Skipper:         Jacek Chabowski

Cena:              1.700,- PLN + 100,- PLN (kasa jachtowa)

Cena zawiera: Opłatę za rejs, wpisowe na regaty, opiekę skippera, opłaty portowe, paliwo, ubezpieczenie NNW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Wyjątkowo spotykamy się na jachcie już piątek o godz. 17. W sobotę płyniemy do Gdyni na regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej. Te regaty mają bardzo bogatą i długa historię. Są też najliczniej obstawionymi regatami w Polsce (zawsze startuje ponad 100 jednostek). Po regatach, wieczorem Sailors Party w Jacht Klubie Polskim. Okazja do spotkania kilkuset morskich żeglarzy z całej Polski. Wierzymy, że do tego czasu Covid będzie przechodził do historii i spotkanie żeglarskie się odbędzie.

W niedzielę ruszamy na zachód i zaczynamy realizować bardzo praktyczne szkolenie z cyklu Dobra Praktyka Żeglarska. Jeżeli pogoda pozwoli, nie wykluczamy zawinięcia na duńską wyspę Bornholm (w ubiegłym roku odwiedziliśmy Bornholm i uroczy archipelag Christianso). Rejs zakończymy w sobotę przed południem w Świnoujściu.

 

Charakterystyka naszych rejsów:

W trakcie naszych rejsów załoga aktywnie uczestniczy w prowadzeniu jachtu. Od obsługi żagli, po sterowanie jachtem, na morzu, oceanie i w porcie.

Załoga planuje operacje portowe (wpłynięcie i wypłynięcie z portu, cała procedura). Omawiamy wspólnie manewry i działamy.

Dużo praktyki, a na rejsach tematycznych, praktyka podparta teorią.

Skipper nie wyręcza załogi, a za ster łapie gdy chce Wam coś zademonstrować lub gdy wymaga tego bezpieczeństwo załogi i sprzętu.

Aktywne żeglarstwo. Aktywny wypoczynek na morzu.

Żeglarstwo, nie jachting.

 

Uwagi (czasami dość istotne): brak

Informacje dodatkowe (koniecznie przeczytaj):

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów: https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi. Wystawiona przez nas opinia jest honorowana przez PZŻ (godziny stażowe do uzyskania stopnia Jachtowe Sternika Morskiego oraz Kapitana Jachtowego).

Ubezpieczenie:

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie każdego uczestnika rejsu w zakresie NNW (Ubezpieczyciel: Pantaenius).

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń na czas rejsu. Jeżeli jesteś zainteresowana/y, prosimy o kontakt, a my prześlemy Ci ofertę.

Dodatkowo informujemy, że jacht jest objęty ubezpieczeniem w zakresie OC oraz Casco. W razie konieczności udzielenia pomocy załodze na morzu, nikt nie będzie obciążony żadnymi kosztami (wszystkie koszty obejmuje ubezpieczenie jachtu).

Zapisy, rezerwacja:

Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Procedura rezerwacji:

  1. Zgłoszenie przez stronę internetową lub mailem.
  2. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymuje ono status rezerwacji wstępnej. Otrzymasz odpowiedź z danymi do wpłaty zaliczki za rejs.
  3. Po zaksięgowaniu wpłaty, wyślemy do Ciebie potwierdzenie otrzymania wpłaty, a status Twojego zgłoszenia zmieni się na Rezerwacja potwierdzona (od tego momentu masz zarezerwowane miejsce na rejsie).
  4. 14 dni przed rozpoczęciem rejsu należy wpłacić pozostałą części opłaty za rejs. Kasę jachtową można wpłacić na nasz rachunek bankowy w EUR lub wpłacić gotówką skipperowi w dniu rozpoczęcia rejsu.

Jeżeli  potrzebujesz fakturę za rejs, to prosimy o zgłoszenie tego oraz podanie wszystkich danych do f-ry w momencie wysłania rezerwacji (prosimy o odpowiedni zapis w polu uwagi).

 

Jeżeli z jakiś powodów, ten rejs Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi propozycjami – mocno żeglarskimi.

Rejsy: http://sailingfactory.devnoveo.pl/rejsy-morskie/

Szkolenia na stopnie żeglarskie: http://sailingfactory.devnoveo.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/

Zaawansowane szkolenia żeglarskie:  http://sailingfactory.devnoveo.pl/zaawansowane-szkolenia-zeglarskie/

 

  • Data: 01/10/2021 - 09/10/2021
  • Trasa / akwen: Gdańsk - Regaty BWZG Gdynia - Świnoujście
  • Wolne miejsca: 4
  • Cena za osobę: 1 700,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.