Rejsy

Rejs stażowy Kilonia – Ijmuiden (Amsterdam)

Tytuł rejsu:   Rejs stażowy Kilonia – Ijmuiden (Amsterdam) 

Data:              16-23.10.2021r

Trasa:             Kilonia – Kanał Kiloński – Cuxhaven – Morze Północne – Ijmuiden ( Amsterdam )

Przybliżona długość trasy:  230NM

Jacht:             Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:              950,- PLN + 50,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera: Opłatę za rejs, opiekę skippera, opłaty portowe, paliwo, ubezpieczenie NNW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Wyruszamy z Kilonii i na początek przeprawiamy się Kanałem Kilońskim na Morze Północne. Krótki odpoczynek w Cuxhaven i wpływamy na Morze Północne.

Ten akwen jesienią jest wymagający. Bardzo duży ruch statków, liczne ograniczenia i wyzwania nawigacyjne, a do tego jesienne Morze Północne. Rejs zakończymy w Ijmuiden (Amsterdam).

Sporo praktycznych ćwiczeń z nawigacji. Bez wątpienia z tego rejsu wyniesie się spore doświadczenie, które jest potrzebne przyszłym, samodzielnym skipperom.

Rejs po wodach pływowych.

Charakterystyka naszych rejsów:

W trakcie naszych rejsów załoga aktywnie uczestniczy w prowadzeniu jachtu. Od obsługi żagli, po sterowanie jachtem, na morzu, oceanie i w porcie.

Załoga planuje operacje portowe (wpłynięcie i wypłynięcie z portu, cała procedura). Omawiamy wspólnie manewry i działamy.

Dużo praktyki, a na rejsach tematycznych, praktyka podparta teorią.

Skipper nie wyręcza załogi, a za ster łapie gdy chce Wam coś zademonstrować lub gdy wymaga tego bezpieczeństwo załogi i sprzętu.

Aktywne żeglarstwo. Aktywny wypoczynek na morzu.

Żeglarstwo, nie jachting.

 

Uwagi (czasami dość istotne): Przewidujemy wysłanie samochodu lub busa z Gdańska do Kilonii. Jeżeli jest ktoś zainteresowany dojazdem na rejs w tej formie, prosimy o informację przy rezerwacji. Koszt dojazdu 350,- PLN.

Informacje dodatkowe (koniecznie przeczytaj):

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów: https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi. Wystawiona przez nas opinia jest honorowana przez PZŻ (godziny stażowe do uzyskania stopnia Jachtowe Sternika Morskiego oraz Kapitana Jachtowego).

Ubezpieczenie:

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie każdego uczestnika rejsu w zakresie NNW (Ubezpieczyciel: Pantaenius).

Dodatkowo informujemy, że jacht jest objęty ubezpieczeniem w zakresie OC oraz Casco. W razie konieczności udzielenia pomocy załodze na morzu, nikt nie będzie obciążony żadnymi kosztami (wszystkie koszty obejmuje ubezpieczenie jachtu).

Zapisy, rezerwacja:

Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Procedura rezerwacji:

  1. Zgłoszenie przez stronę internetową lub mailem.
  2. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymuje ono status rezerwacji wstępnej. Otrzymasz odpowiedź z danymi do wpłaty zaliczki za rejs.
  3. Po zaksięgowaniu wpłaty, wyślemy do Ciebie potwierdzenie otrzymania wpłaty, a status Twojego zgłoszenia zmieni się na Rezerwacja potwierdzona (od tego momentu masz zarezerwowane miejsce na rejsie).
  4. 14 dni przed rozpoczęciem rejsu należy wpłacić pozostałą części opłaty za rejs. Kasę jachtową można wpłacić na nasz rachunek bankowy w EUR lub wpłacić gotówką skipperowi w dniu rozpoczęcia rejsu.

Jeżeli  potrzebujesz fakturę za rejs, to prosimy o zgłoszenie tego oraz podanie wszystkich danych do f-ry w momencie wysłania rezerwacji (prosimy o odpowiedni zapis w polu uwagi).

 

Jeżeli z jakiś powodów, ten rejs Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi propozycjami – mocno żeglarskimi.

Rejsy: http://sailingfactory.devnoveo.pl/rejsy-morskie/

Szkolenia na stopnie żeglarskie: http://sailingfactory.devnoveo.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/

Zaawansowane szkolenia żeglarskie:  http://sailingfactory.devnoveo.pl/zaawansowane-szkolenia-zeglarskie/

 

  • Data: 16/10/2021 - 23/10/2021
  • Trasa / akwen: Kilonia (DE) - Kanał Kiloński - Ijmuiden (Amsterdam)
  • Wolne miejsca: 0
  • Cena za osobę: 950,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.