Rejsy

Kurs na żeglarza lub sternika jachtowego w formie rejsu. Świnoujście – Kilonia

Tytuł rejsu:   Kurs na żeglarza jachtowe lub jachtowego sternika morskiego w formie rejsu.

Data:              09-16.10.2021r

Trasa:             Świnoujście – Kilonia

Przybliżona długość trasy:  230NM

Jacht:             Blue HORIZON (Delphia 47)

Skipper / instruktor: Andrzej Mróz

Cena:              1.600,- PLN + 50,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera: Opłatę za rejs, szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu wymaganego na egzamin na stopnie żeglarskie (żeglarz jachtowy lub jachtowy sternik morski), materiały szkoleniowe, dostęp do internetowej bazy pytań egzaminacyjnych “PRO MORZE” (opiekę skippera, opłaty portowe, paliwo, własną koję (na naszych rejsach nie przydzielamy koi w mesie), ubezpieczenie NNW.

Opłata za rejs nie obejmuje kosztów dojazdu, wyżywienia oraz egzaminu państwowego na stopnie żeglarskie.

Uwaga: przewidujemy wysłanie samochodu lub busa z Gdańska do Kilonii, którym będzie można się zabrać w drodze powrotnej z rejsu (Kilonia – Gdańsk). Koszt powrotu z Kilonii do Gdańsk od osoby: 350,- PLN. Osoby zainteresowane powrotem z rejsu w tej formie, prosimy o informację przy dokonywaniu rezerwacji.

 

Opis rejsu:

Rejs zaczynamy w Świnoujściu. Kierujemy się na zachód i po drodze mijamy sporo wymagających nawigacyjnie akwenów. Ta trasa jest bardzo dobra do praktycznego wdrażania wiedzy z zakresu nawigacji.

W trakcie rejsu przeprowadzone zostanie kurs na stopnie żeglarskie (odpowiednio na żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego). Rejs / kurs zakończy się egzaminem wewnętrznym oraz wydanie opinii z rejsu wraz z wpisem ilości godzin stażowych (wymaganych do przystąpienia na jsm). Przewidujemy ilość godzin stażowych na poziomie od 60 do 90 godzin.

Do egzaminu państwowego można przystąpić w dowolnym terminie, na terenie Trójmiasta (miejsce i termin do uzgodnienia oddzielnie).

Żeglarstwo, nie jachting.

 

Bliższych informacji udziela Andrzej Mróz – tel: 600 444 416

 

Uwagi (czasami dość istotne): brak

Informacje dodatkowe (koniecznie przeczytaj):

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów: https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu: http://sailingfactory.devnoveo.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi. Wystawiona przez nas opinia jest honorowana przez PZŻ (godziny stażowe do uzyskania stopnia Jachtowe Sternika Morskiego oraz Kapitana Jachtowego).

Ubezpieczenie:

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie każdego uczestnika rejsu w zakresie NNW (Ubezpieczyciel: Pantaenius).

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń na czas rejsu. Jeżeli jesteś zainteresowana/y, prosimy o kontakt, a my prześlemy Ci ofertę.

Dodatkowo informujemy, że jacht jest objęty ubezpieczeniem w zakresie OC oraz Casco. W razie konieczności udzielenia pomocy załodze na morzu, nikt nie będzie obciążony żadnymi kosztami (wszystkie koszty obejmuje ubezpieczenie jachtu).

Zapisy, rezerwacja:

Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Procedura rezerwacji:

  1. Zgłoszenie przez stronę internetową lub mailem.
  2. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymuje ono status rezerwacji wstępnej. Otrzymasz odpowiedź z danymi do wpłaty zaliczki za rejs.
  3. Po zaksięgowaniu wpłaty, wyślemy do Ciebie potwierdzenie otrzymania wpłaty, a status Twojego zgłoszenia zmieni się na Rezerwacja potwierdzona (od tego momentu masz zarezerwowane miejsce na rejsie).
  4. 14 dni przed rozpoczęciem rejsu należy wpłacić pozostałą części opłaty za rejs. Kasę jachtową można wpłacić na nasz rachunek bankowy w EUR lub wpłacić gotówką skipperowi w dniu rozpoczęcia rejsu.

Jeżeli  potrzebujesz fakturę za rejs, to prosimy o zgłoszenie tego oraz podanie wszystkich danych do f-ry w momencie wysłania rezerwacji (prosimy o odpowiedni zapis w polu uwagi).

 

Jeżeli z jakiś powodów, ten rejs Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi propozycjami – mocno żeglarskimi.

Rejsy: http://sailingfactory.devnoveo.pl/rejsy-morskie/

Szkolenia na stopnie żeglarskie: http://sailingfactory.devnoveo.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/

Zaawansowane szkolenia żeglarskie:  http://sailingfactory.devnoveo.pl/zaawansowane-szkolenia-zeglarskie/

 

  • Data: 09/10/2021 - 16/10/2021
  • Trasa / akwen: Świnoujście - Kilonia (DE)
  • Wolne miejsca: 1
  • Cena za osobę: 1 600,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.