Rejsy

Trym żagli, żegluga w trudnych warunkach, spinaker, genaker.

Trym żagli, żegluga w trudnych warunkach, spinaker, genaker.

 

Szkolenie jest adresowane do żeglarzy, którzy posiadają już pewną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie pływania pod żaglami. Zajęcia przeprowadzamy na jachcie wyposażonym w dużą ilość regulacji dzięki czemu możemy pokazać uczestnikom szereg możliwości ustawiania żagli w zależności od warunków w jakich pływamy. Optymalizacja ustawiania żagli, czyli nie chodzi o to aby wybrać “na maksa”, ale mądrze – lepszy efekt murowany.

Uczestnicy szkolenia sami obsługują żagle i ster. Prowadzący jedynie pokaże i omówi kolejne możliwości trymowania żagli. Taki charakter szkolenia ma także na celu praktyczne pokazanie co dzieje się z łódką w różnych konfiguracjach żaglowych.

Drugim elementem szkolenia jest żegluga w trudnych warunkach. Refowanie? Owszem tak, ale po pierwsze umiejętne, po drugie….czasami są lepsze rozwiązania.

O ile warunki pozwolą, w trakcie szkolenie przećwiczymy także stawianie i podstawową obsługę spinakera i genakera.

Po tym szkoleniu zdecydowanie inaczej spojrzycie na żagle i ich możliwości. Poczujecie się pewniej i bez wątpienia odkryjecie nowe obszary żeglarstwa dające radość z pływania.

 

Program szkolenia (dwa dni w godz. 8.30-16.30; kolejność pozycji w programie szkolenia może być zmieniona w zależności od warunków pogodowych):

Teoria (do 4h)

Aerodynamika i sprawność żagli. Podstawowe pojęcia, parametry, ustawienia – zajęcia teoretyczne.

Zajęcia praktyczne na jachcie (ok. 12h)

  1. Trym (regulacja) i optymalizacja żagli podstawowych (na wiatr) fok, grot.
  2. Ustawianie i trym żagli w trudnych warunkach (żegluga przy silnym wietrze, w warunkach sztormowych).
  3. Przegląd możliwych regulacji żagli (co i do czego służy i dlaczego to jest takie fajne).
  4. Spinaker i genaker

 

Termin:                                          11-12.08.2022r (czw-pt, godz. 8.30-16.30)

Miejsce:                                         Gdańsk, Zatoka Gdańska.

Jacht:                                              Polled 2 (ew. Enzo Molinari).

Prowadzący kurs:                    Jacek Chabowski

Ilość osób w grupie:                maksymalnie 5 osób

Ubezpieczenie:                          NNW na czas przebywania na jachcie

Cena kursu:                                 900,- PLN

Płatność:                                       50% opłaty za kurs przy rezerwacji, druga część najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem                                                                          szkolenia.

Parkowanie samochodów:  Bezpłatny parking dla uczestników szkolenia, na zamkniętym, chronionym terenie na czas trwania szkolenia.

 

Jak się zapisać na kurs:         Wyślij zgłoszenie przez stronę lub na adres: kursy@sailingfactory.pl

Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz wiadomość zwrotną, w której będą dane potrzebne do dokonania płatności. Po otrzymaniu zapłaty otrzymasz wiadomość potwierdzającą wpisanie Cię na listę uczestników kursu. Około 10 dni przed rozpoczęciem kursu otrzymasz kolejną wiadomość, w której przekażemy Ci szczegółowe informacje organizacyjne.

 

O Sailing Factory

Jesteśmy firmą stworzoną przez żeglarzy i dla żeglarzy. Stale organizujemy rejsy i szkolenia żeglarskie na Zatoce Gdańskiej, Bałtyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim (przez cały rok). Bardzo często startujemy w regatach morskich i mamy sporo osiągnięć w tej dyscyplinie. Posiadamy cztery, własne jachty morskie. Jeden z naszych jachtów – Polled2 z naszą załogą regatową zdobył tytuł Mistrza Polski, Puchar Bałtyku Południowego oraz Morski Żeglarski Puchar Polski. Na tym jachcie prowadzimy zaawansowane szkolenia żeglarskie np. z trymu żagli. Oprócz organizacji rejsów i szkoleń, posiadamy także własny serwis jachtowy, w którym jednocześnie możemy obsłużyć ok. 30 jachtów morskich.

 

Uwaga: Jeżeli szkolenie nie odbędzie się z powodu pandemii (COVID-19) lub z przyczyn leżących po stronie organizatora (nigdy się nie zdarzyło), zwracamy całe wpłacone zaliczki.

 

W razie pytań, prosimy o kontakt:

jacek.chabowski@sailingfactory.pl – tel: 600 357 117

andrzej.mroz@sailingfactory.pl – tel: 600 444 416

dorota@sailingfactory.pl – tel: 728 906 342

  • Data: 11/08/2022 - 12/08/2022
  • Trasa / akwen: Gdańsk, Zatoka Gdańska
  • Wolne miejsca: 2
  • Cena za osobę: 900,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.