Rejsy

Weekendowy kurs na jachtowego sternika morskiego – Gdańsk

Weekendowy kurs na stopień jachtowego sternika morskiego.

Dwa weekendy: 22-23.06.2024 i 29-30.06.2024r (dwa weekendy)

Kurs obejmuje szkolenie praktyczne na jachcie oraz szkolenie teoretyczne. Łącznie około 40h szkolenia.

Szkolenie odbywa się w dwóch następujących po sobie weekendach.

Rozkład zajęć: sobota 8-18; niedziela 8-18.

Małe grupy – maksymalnie 4 osoby + instruktor.

W naszych szkoleniach kładziemy nacisk na umiejętności praktyczne. Zajęcia teoretyczne ograniczamy do niezbędnego minimum. W cenie kursu wliczone są materiały do tzw. e-learningu.

Egzamin: Aby nie skracać czasu szkoleniowego egzamin odbywa się w innym terminie. Planowany egzamin dla tej edycji kursu: 06.07.2024r. Istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu w innym terminie – do uzgodnienia.

Istnieje możliwość nocowania na jachcie.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje wszystkie zagadnienia, jakie są wymagane na egzaminie na stopień jachtowego sternika morskiego, zarówno teorię jak i obszar praktyczny.

Aby przystąpić do egzaminu na jachtowego sternika morskiego, musisz wykazać się (udokumentować) 200h godzin stażowych w co najmniej dwóch rejsach. Jeżeli jednak potrzebujesz odbyć jeszcze rejs stażowy, to zapraszamy do naszej oferty rejsów oraz pakietów (pakiety znacznie obniżają koszty rejsów i kursów).

 

Program szkolenia (teoria i praktyka):

 1. Przepisy dot. żeglugi jachtami żaglowymi.
 2. Podstawy z zakresu budowy jachtu (m.in. nazewnictwo) oraz jego obsługi.
 3. Teoria żeglowania.
 4. Manewrowanie jachtem (m.in. manewry portowe, zwroty pod żaglami, manewr podejścia do człowieka za burtą, cumowanie).
 5. Nawigacja i locja (m.in. praca na mapie morskiej, oznakowanie dróg wodnych, jednostek pływających, światła nawigacyjne).
 6. Bezpieczeństwo na jachcie, w porcie i trakcie żeglugi (m.in. obsługa środków bezpieczeństwa, pirotechnika ratownicza, sytuacje awaryjne, współpraca ze służbami ratowniczymi, żegluga w trudnych warunkach).
 7. Meteorologia
 8. Ekologia

Przed przystąpieniem do egzaminu, a najlepiej przed rozpoczęciem kursu, należy ukończyć szkolenie w e-learningu (www.koolzone.pl). Dostęp do tych materiałów szkoleniowych przekazujemy po dokonaniu pełnej opłaty za kurs. Ukończenie kursu bardzo ułatwi dalsze, praktyczne szkolenie, w trakcie którego nie będziemy mogli skoncentrować się na trudniejszych i bardziej złożonych zagadnieniach.

 

Miejsce:                                         Gdańsk, Zatoka Gdańska.

Materiały dydaktyczne:         Każda osoba, zapisana na kurs, otrzymuje wcześniej dostęp do materiałów szkoleniowych (e-learning). Uczestnicy kursów otrzymują także dostęp do bazy pytań egzaminacyjnych i mogą we własnym zakresie przeprowadzić symulację egzaminu teoretycznego.

Jacht:                                              Enzo Molinari (Starlight 30) lub Polled 2 (Cobra 33)

Ilość osób w grupie:                maksymalnie 4 osób

Ubezpieczenie:                          NNW na czas przebywania na jachcie

Cena kursu:                                 1.599,- PLN

Cena egzaminu (stawki urzędowe na 30.12.2023r):  350,- PLN (egzamin) + 50,- PLN (wydanie patentu). Dla osób uczących się do 26 roku życia zniżka za opłatę za egzamin i wydanie patentu 50%.

Płatność:                                       50% opłaty za kurs przy rezerwacji, druga część najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Opłatę za egzamin oraz wydanie patentu wnosi się gotówką w dniu egzaminu.

Zniżki:                                           patrz oferta zniżek i pakiety: https://sailingfactory.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/znizki-i-promocje/

Nocleg na jachcie:                   Istnieje możliwość nocowania na jachcie w trakcie kursu (warunki jachtowe). Prosimy o informację o chęci nocowania na jachcie przy zgłoszeniu na kurs.

 

Jak się zapisać na kurs:         Wyślij zgłoszenie przez stronę lub na adres: kursy@sailingfactory.pl

Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz wiadomość zwrotną, w której będą dane potrzebne do dokonania płatności. Po otrzymaniu zapłaty otrzymasz wiadomość potwierdzającą wpisanie Cię na listę uczestników kursu. Około 10 dni przed rozpoczęciem kursu otrzymasz kolejną wiadomość, w której przekażemy Ci szczegółowe informacje organizacyjne.

O Sailing Factory

Jesteśmy firmą stworzoną przez żeglarzy i dla żeglarzy. Stale organizujemy rejsy i szkolenia żeglarskie na Zatoce Gdańskiej, Bałtyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim (przez cały rok). Bardzo często startujemy w regatach morskich i mamy sporo osiągnięć w tej dyscyplinie. Posiadamy cztery, własne jachty morskie. Jeden z naszych jachtów – Polled2 z naszą załogą regatową zdobył tytuł Mistrza Polski, Puchar Bałtyku Południowego oraz Morski Żeglarski Puchar Polski. Na tym jachcie prowadzimy zaawansowane szkolenia żeglarskie np. z trymu żagli.

 

W razie pytań, prosimy o kontakt:

andrzej.mroz@sailingfactory.pl – tel: 600 444 416

dorota@sailingfactory.pl – tel: 728 906 342

jacek.chabowski@sailingfactory.pl – tel: 600 357 117

 • Data: 22/06/2024 - 30/06/2024
 • Trasa / akwen: Gdańsk, Zatoka Gdańska
 • Wolne miejsca: 4
 • Cena za osobę: 1 599,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.