Rejsy

Weekendowy kurs na jachtowego sternika morskiego – Gdańsk

Weekendowy kurs na stopień jachtowego sternika morskiego.

Dwa weekendy: 03-04.06 i 10-11.06.2023r

Kurs obejmuje szkolenie praktyczne na jachcie oraz szkolenie teoretyczne. Łącznie około 40h szkolenia.

Szkolenie odbywa się w dwóch następujących po sobie weekendach.

Rozkład zajęć: sobota 8-18; niedziela 8-18.

W naszych szkoleniach kładziemy nacisk na umiejętności praktyczne. Zajęcia teoretyczne ograniczamy do niezbędnego minimum. W cenie kursu wliczone są materiały do tzw. e-learningu.

Egzamin: Aby nie skracać czasu szkoleniowego egzamin odbywa się w innym terminie. Planowany egzamin dla tej edycji kursu: 08.07.2023r. Istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu w innym terminie – do uzgodnienia.

Istnieje możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach teoretycznych, tuż przed egzaminem (3-4h). Zajęcia te są bezpłatne i odbywają się zazwyczaj w piątek, dzień przed egzaminem.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje wszystkie zagadnienia, jakie są wymagane na egzaminie na stopień jachtowego sternika morskiego, zarówno teorię jak i obszar praktyczny.

Aby przystąpić do egzaminu na jachtowego sternika morskiego, musisz wykazać się (udokumentować) 200h godzin stażowych w co najmniej dwóch rejsach. W trakcie kursu, możesz uzupełnić niewielką, ale brakującą Ci ilość godzin stażowych. Jeżeli jednak potrzebujesz odbyć jeszcze rejs stażowy, to zapraszamy do naszej oferty rejsów oraz pakietów (pakiety znacznie obniżają koszty rejsów i kursów).

W trakcie kursu uzyskasz około 20-30h stażowych potrzebnych do przystąpienia do egzaminu na jachtowego sternika morskiego.

Program szkolenia (teoria i praktyka):

 1. Przepisy dot. żeglugi jachtami żaglowymi.
 2. Podstawy z zakresu budowy jachtu (m.in. nazewnictwo) oraz jego obsługi.
 3. Teoria żeglowania.
 4. Manewrowanie jachtem (m.in. manewry portowe, zwroty pod żaglami, manewr podejścia do człowieka za burtą, cumowanie).
 5. Nawigacja i locja (m.in. praca na mapie morskiej, oznakowanie dróg wodnych, jednostek pływających, światła nawigacyjne).
 6. Bezpieczeństwo na jachcie, w porcie i trakcie żeglugi (m.in. obsługa środków bezpieczeństwa, pirotechnika ratownicza, sytuacje awaryjne, współpraca ze służbami ratowniczymi, żegluga w trudnych warunkach).
 7. Meteorologia
 8. Ekologia

Przed przystąpieniem do egzaminu, a najlepiej przed rozpoczęciem kursu, należy ukończyć szkolenie w e-learningu (www.koolzone.pl). Dostęp do tych materiałów szkoleniowych przekazujemy po dokonaniu pełnej opłaty za kurs. Ukończenie kursu bardzo ułatwi dalsze, praktyczne szkolenie, w trakcie którego nie będziemy mogli skoncentrować się na trudniejszych i bardziej złożonych zagadnieniach.

 

Miejsce:                                         Gdańsk, Zatoka Gdańska.

Materiały dydaktyczne:         Każda osoba, zapisana na kurs, otrzymuje wcześniej dostęp do materiałów szkoleniowych (e-learning). Uczestnicy kursów otrzymują także dostęp do bazy pytań egzaminacyjnych i mogą we własnym zakresie przeprowadzić symulację egzaminu teoretycznego.

Jacht:                                              Enzo Molinari (Starlight 30) lub Polled 2 (Cobra 33)

Ilość osób w grupie:                maksymalnie 5 osób

Ubezpieczenie:                          NNW na czas przebywania na jachcie

Cena kursu:                                 1.599,- PLN

Cena egzaminu (stawki urzędowe):  350,- PLN (egzamin) + 50,- PLN (wydanie patentu). Dla osób uczących się do 26 roku życia zniżka za opłatę za egzamin i wydanie patentu 50%.

Płatność:                                       50% opłaty za kurs przy rezerwacji, druga część najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Opłatę za egzamin oraz wydanie patentu wnosi się gotówką w dniu egzaminu.

Zniżki:                                           patrz oferta zniżek i pakiety: https://sailingfactory.pl/kursy-na-stopnie-zeglarskie/znizki-i-promocje/

Nocleg na jachcie:                   Istnieje możliwość nocowania na jachcie w trakcie kursu (warunki jachtowe). Prosimy o informację o chęci nocowania na jachcie przy zgłoszeniu na kurs.

 

Jak się zapisać na kurs:         Wyślij zgłoszenie przez stronę lub na adres: kursy@sailingfactory.pl

Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz wiadomość zwrotną, w której będą dane potrzebne do dokonania płatności. Po otrzymaniu zapłaty otrzymasz wiadomość potwierdzającą wpisanie Cię na listę uczestników kursu. Około 10 dni przed rozpoczęciem kursu otrzymasz kolejną wiadomość, w której przekażemy Ci szczegółowe informacje organizacyjne.

O Sailing Factory

Jesteśmy firmą stworzoną przez żeglarzy i dla żeglarzy. Stale organizujemy rejsy i szkolenia żeglarskie na Zatoce Gdańskiej, Bałtyku, Morzu Północnym, Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim (przez cały rok). Bardzo często startujemy w regatach morskich i mamy sporo osiągnięć w tej dyscyplinie. Posiadamy cztery, własne jachty morskie. Jeden z naszych jachtów – Polled2 z naszą załogą regatową zdobył tytuł Mistrza Polski, Puchar Bałtyku Południowego oraz Morski Żeglarski Puchar Polski. Na tym jachcie prowadzimy zaawansowane szkolenia żeglarskie np. z trymu żagli.

 

Uwaga: Jeżeli szkolenie nie odbędzie się z powodu pandemii (COVID-19) lub z przyczyn leżących po stronie organizatora (nigdy się nie zdarzyło), zwracamy całe wpłacone zaliczki.

 

W razie pytań, prosimy o kontakt:

andrzej.mroz@sailingfactory.pl – tel: 600 444 416

dorota@sailingfactory.pl – tel: 728 906 342

jacek.chabowski@sailingfactory.pl – tel: 600 357 117

 • Data: 03/06/2023 - 11/06/2023
 • Trasa / akwen: Gdańsk, Zatoka Gdańska
 • Wolne miejsca: 5
 • Cena za osobę: 1 599,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.