Rejsy

Rejs stażowo – szkoleniowy Malaga – Gibraltar – Kadyks

Tytuł rejsu:         Rejs stażowo – szkoleniowy Malaga (Benalmadena) – Gibraltar – Kadyks
Data:                    26.02-05.03.2020r 

Trasa:                   Malaga (Benalmadena) – Gibraltar – Kadyks

Długość (najkrótszą drogą): 180NM

Jacht:                  Blue Horizon (Delphia 47)
Cena:                    1.400,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera: Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

Opis rejsu:

Nasze rejsy szkoleniowe charakteryzują się tym, że nasz skipper nie „wyręcza” załogi w prowadzeniu jednostki, czy to na morzu, czy w porcie. Oczywiście oprócz roli szkoleniowca, dba o bezpieczeństwo uczestników i przejmuje stery jachtu w sytuacjach naprawdę tego wymagających.
Rejs po wodach pływowych.

Atrakcje turystyczne i ciekawostki:

Rejs rozpocznie się albo w Maladze, albo w Benalmadenie (miejscowość mocno turystyczne koło Malagi). O tym, w którym porcie rejs się rozpocznie, poinformujemy ok. tydzień przed rozpoczęciem rejsu. Dodamy jeszcze, że do Benalmadeny można dostać kolejką podmiejską (dojazd b.szybki).

W Maladze urodził się Pablo Picasso i widać to na każdym kroku. Kolory na ulicach pobudzają wyobraźnię tak daleko, że może Was ponieść. Dodatkową atrakcją jest lokalna katedra – wejdźcie weźcie audio przewodnik i przenieście się o kilkaset lat wstecz.

Benalmadena to wyjątkowa w skali całego basenu Morza Śródziemnego, marina jachtowa. Projektanci bez wątpienia byli pod wpływem architektury marokańskiej i sporo charakterystycznych elementów wykończeniowych można odnaleźć w marinie. Dziesiątki restauracji i piękna plaża sąsiadująca z mariną sprawiają, że nie chce się z tego miejsca wypływać.

Kolejnym punktem na trasie rejsy będzie Gibraltar. Bardzo wyjątkowe miejsce na ziemi. Zarówno ze względów geopolitycznych, historycznych jak przyrodniczych. Mieszanka kultur z dwóch kontynentów, specyficzny ustrój, nadają temu miejscu niespotykany gdzie indziej na świecie charakter. Sporo akcentów polskich mających swoje korzenie w II wojnie światowej.

Ostatnim portem tego rejsu będzie Kadyks. Piękne, mocno historyczne miasto. Dodatkową atrakcją będzie też wielka impreza, która odbędzie się w tym mieście w dniu zakończenia rejsu. Tego dnia w Kadyksie odbędzie się zakończenie karnawału. Jest to jedna z większych imprez rozrywkowych na otwartym terenie w całej Hiszpanii.  Bardzo wyjątkowe wydarzenie, które pozostaje bardzo długo w pamięci.

Logistyka:
Do i z Malagi latają regularnie linie z tych tańszych, ale nie tylko. Bez wątpienia coś znajdziecie. Duże wyprzedzenia zakupu biletu, pozwoli na spore oszczędności.

Aby znaleźć najlepsze połączenie drogą lądową, polecamy stronę: https://rome2rio.com

Uwagi (najczęściej dość ważne): brak.

Informacje dodatkowe:
Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/
Regulamin rejsów: https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/
Opis jachtu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/
Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi (tzw. godziny stażowe).

Zapisy: Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).
Miejsce na rejsie zostaje zarezerwowane po otrzymaniu zaliczki w wysokości min. 50% opłaty za rejs.
W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT (dane do f-ry proszę podać na formularzu zgłoszeniowym lub mailem).

Ubezpieczenie:

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie każdego uczestnika rejsu w zakresie NNW (Ubezpieczyciel: Pantaenius).

Dodatkowo informujemy, że jacht jest objęty ubezpieczeniem w zakresie OC oraz Casco. W razie konieczności udzielenia pomocy załodze na morzu, nikt nie będzie obciążony żadnymi kosztami (wszystkie koszty obejmuje ubezpieczenie jachtu).

 

Jeżeli ten rejs z jakiś powodów Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami – mocno żeglarskimi: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/ lub szkoleniami: https://sailingfactory.pl/rejsy-szkoleniowe-zeglarskie/

Na pytania, na które nie ma odpowiedzi wyżej, chętnie odpowiemy.
jacek.chabowski@sailingfactory.pl
Tel: 600 357 117 lub 728 906 342

  • Data: 26/02/2022 - 05/03/2022
  • Trasa / akwen: Malaga - Gibraltar - Kadyks
  • Wolne miejsca: 3
  • Cena za osobę: 1 400,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.