Rejsy

Rejs stażowo – szkoleniowy – Palma (Majorka) – Ibiza – Alicante

Tytuł rejsu:           Rejs stażowo – szkoleniowy Palma (Majorka) – Ibiza – Alicante
Data:                      12-19.02.2022r
Trasa:                    Palma (Majorka)  – Ibiza (ESP) – Alicante

Długość (najkrótszą drogą): 220NM
Jacht:                    Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:                      1.400,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera: Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

Opis rejsu:
W trakcie tego rejsu przeprowadzimy szkolenie w oparciu nasz autorski program szkoleniowy, które ma na celu praktyczne przygotowanie uczestników do rejsów morskich i oceanicznych w roli skipperów. Duża dawka przydatnej w rejsach wiedzy i jeszcze więcej praktycznych ćwiczeń.
Nasze rejsy szkoleniowe charakteryzują się tym, że nasz skipper nie „wyręcza” załogi w prowadzeniu jednostki, czy to na morzu, czy w porcie. Oczywiście oprócz roli szkoleniowca, dba o bezpieczeństwo uczestników i przejmuje stery jachtu w sytuacjach naprawdę tego wymagających.

Rejs po wodach pływowych.

Atrakcje turystyczne i ciekawostki:

W trakcie tego rejsu odwiedzimy dwie wyspy. Oprócz Ibizy, którą planujemy okrążyć, odwiedzimy także urokliwą wysepkę na południe od Ibizy, Formanterę (atrakcja dla fanów eksploracji rowerowej).

Alicante z pięknie położoną mariną w centrum miasta. Aglomeracja o wielu obliczach. Spotkacie tam ślady starożytnych Rzymian oraz wpływy arabskie. Zamek górujący nad miastem, kościół Św.Barbary, piękne plaże i masa innych atrakcji.
Uwaga – tego przeoczyć prawdziwy żeglarz nie może. Alicante, to niepisana stolica światowego, morskiego żeglarstwa. Tak zaczynają się zawsze regaty Volvo Ocean Race i tam mieści się muzeum tych regat. Taka Mekka, tyle, że dla żeglarzy.

Ibiza- Biała Wyspa, Wyspa Pokoju i Miłości…Ibiza uważana jest za najbardziej imprezową wyspę na świecie . Ale to nie tylko imprezy ale również piękny zróżnicowany pejzaż wyspy i piękna zieleń zaskakuje już od pierwszego wejrzenia. Ibiza posiada ponad 30 plaż. Wybrzeże tworzy wiele zatoczek, w których schowane są małe piaszczyste plaże. Słońce świeci tam przez 10 godzin dziennie, 300 dni w roku.

Formentera to wyspa najpiękniejszych plaż w Europie i najczystszej wody w rejonie Morza Śródziemnego. Ciekawostka wyspy jest park solny Ses Salines który od 1999 roku jest wpisany na listę UNESCO cięgnie się wzdłuż północnego wybrzeża porośniętego piniami , jałowcami i solną roślinnością endemiczną wyspy. Znajdują się tu dwa solne jeziora które zmieniają się po odparowaniu w pola soli.
Ciekawostką jest szkoła konstrukcji gitar pod nazwą “Gitary Formentery”. Tradycje muzyczne trwają do dzisiaj i wyspa nadal gości i gościła wielu znanych muzyków jak Bob Dylan, Chris Rea i inni

 

Logistyka:
Do i z Alicante latają regularnie linie z tych tańszych, ale nie tylko. Bez wątpienia coś znajdziecie. Duże wyprzedzenia zakupu biletu, pozwoli na spore oszczędności.

Aby znaleźć najlepsze połączenie drogą lądową, polecamy stronę: https://rome2rio.com

Uwagi (najczęściej dość ważne): brak.

Informacje dodatkowe:
Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/
Regulamin rejsów: https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/
Opis jachtu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/
Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi (tzw. godziny stażowe).
Zapisy: Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).
Miejsce na rejsie zostaje zarezerwowane po otrzymaniu zaliczki w wysokości min. 50% opłaty za rejs.
W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT (dane do f-ry proszę podać na formularzu zgłoszeniowym lub mailem).

Ubezpieczenie:

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie każdego uczestnika rejsu w zakresie NNW (Ubezpieczyciel: Pantaenius).

Dodatkowo informujemy, że jacht jest objęty ubezpieczeniem w zakresie OC oraz Casco. W razie konieczności udzielenia pomocy załodze na morzu, nikt nie będzie obciążony żadnymi kosztami (wszystkie koszty obejmuje ubezpieczenie jachtu).

Jeżeli ten rejs z jakiś powodów Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami – mocno żeglarskimi: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/ lub szkoleniami: https://sailingfactory.pl/rejsy-szkoleniowe-zeglarskie/

Na pytania, na które nie ma odpowiedzi wyżej, chętnie odpowiemy.
jacek.chabowski@sailingfactory.pl
Tel: 600 357 117 lub 728 906 342

  • Data: 12/02/2022 - 19/02/2022
  • Trasa / akwen: Majorka - Ibiza - Alicante
  • Wolne miejsca: 1
  • Cena za osobę: 1 400,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.