Rejsy

Rejs stażowy Gibraltar – Tanger (Maroko) – Malaga (Benalmadena)

Tytuł rejsu:        Rejs stażowy Gibraltar – Tanger (Maroko) – Malaga (Benalmadena)

Data:                     15-22.01.2022r

Trasa:                   Gibraltar (UK) – Tanger (Maroko) – Malaga (ESP)

Długość (najkrótszą drogą): 150NM

Jacht:                    Blue HORIZON (Delphia 47)

Cena:                    1.400,- PLN + 100,- EUR (kasa jachtowa)

Cena zawiera:   Opłatę za rejs, opiekę skippera, ubezpieczenie NW (nie obejmuje kosztów dojazdu oraz wyżywienia).

 

Opis rejsu:

Rejs rozpoczynamy w Gibraltarze, który jest ciekawostką geopolityczną. Jego status formalny (zamorskie terytorium Zjednoczonego Królestwa, nienależące do UE) i charakterystyczna skała, sprawiają że jeden cały dzień na poznanie tego miejsca wydaje się mało. Ze szczytu skały gibraltarskiej rozpościera się piękny widok na cieśninę i Afrykę. Czarny kontynent wydaje się na wyciągnięcie ręki. Miejsce z tzw. „must be”.

Z Gibraltaru „przeskoczymy” przez cieśninę do Afryki, gdzie będzie można wyskoczyć na lokalny targ i poczuć klimat czarnego lądu.

W drugiej połowie rejsu, o ile Eol nam pozwoli zawiniemy do Estepony, miasteczka turystycznego, gdzie zawsze załogi jachtów witane są lokalnym, marinowym winem.

Rejs zakończymy w Benalmadenie (k.Malagi), wyjątkowej w skali całego basenu Morza Śródziemnego marinie. Charakterystyczna architektura, mnogość knajpek i piękne plaże wokół, stanowią dużą atrakcję. W marinie mamy swoja ulubioną knajpkę, w której zaczynamy i kończymy rejsy.

Ciekawostka dla fanów, a chyba bardziej fanek Antonio Banderasa, jest to, że właśnie tam urodził się ten słynny aktor i tam ma, na terenie mariny ma swoją willę z basenem i dużymi palmami na dachu. Usiądźcie na kawę i uważnie się rozglądajcie, kto wie?

 

Nasze rejsy szkoleniowe charakteryzują się tym, że nasz skipper nie „wyręcza” załogi w prowadzeniu jednostki, czy to na morzu, czy w porcie. Oczywiście oprócz roli szkoleniowca, dba o bezpieczeństwo uczestników i przejmuje stery jachtu w sytuacjach naprawdę tego wymagających.

Rejs po wodach pływowych.

 

Logistyka:

Do Gibraltaru latają tylko brytyjskie linie lotnicze. Jeżeli uda się Wam kupić bilety w dobrej cenie, to pamiętajcie, że gratis będziecie mieli lądowanie lub start na jednym z bardziej charakterystycznych lotnisk na świecie (nie ma takiego drugiego).

Jeżeli jednak cena biletów lotniczych będzie z tych zaporowych, to najbliższym jest lotnisko w Sewilli. Dostać się tam można autobusem lub wynajętym autem. Podobnie jak w przypadku dojazdu do Lagos, chętnie pomożemy w organizacji przejazdu, np. wynajętym autem.

Do i z Malagi latają regularnie linie z tych tańszych, ale nie tylko. Bez wątpienia coś znajdziecie. Duże wyprzedzenia zakupu biletu, pozwoli na spore oszczędności.

 

Aby znaleźć najlepsze połączenie drogą lądową, polecamy stronę: https://rome2rio.com

 

Uwagi (najczęściej dość ważne): Gibraltar to specjalne terytorium UK i lepiej mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport. Paszport będzie Wam też potrzebny w Maroku.

 

Informacje dodatkowe:

Vademecum uczestnika rejsu: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/vademecum-rejsu/

Regulamin rejsów:                         https://sailingfactory.pl/regulamin-rejsow/

Opis jachtu:                                       https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/delphia-47/

Każdy uczestnik rejsu otrzymuje opinię z rejsu, w której znajdą się m.in. informacje o przebytych milach, odwiedzonych portach oraz ilości godzin żeglugi (tzw. godziny stażowe).

Zapisy:  Najlepiej przez naszą stronę internetową, ale można to zrobić także mailem (rejsy@sailingfactory.pl).

Miejsce na rejsie zostaje zarezerwowane po otrzymaniu zaliczki w wysokości min. 50% opłaty za rejs.

W razie potrzeby wystawiamy fakturę VAT (dane do f-ry proszę podać na formularzu zgłoszeniowym lub mailem).

Ubezpieczenie:

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie każdego uczestnika rejsu w zakresie NNW (Ubezpieczyciel: Pantaenius).

Dodatkowo informujemy, że jacht jest objęty ubezpieczeniem w zakresie OC oraz Casco. W razie konieczności udzielenia pomocy załodze na morzu, nikt nie będzie obciążony żadnymi kosztami (wszystkie koszty obejmuje ubezpieczenie jachtu).

 

Jeżeli ten rejs z jakiś powodów Ci nie odpowiada, to zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami – mocno żeglarskimi: https://sailingfactory.pl/rejsy-morskie/ lub szkoleniami: https://sailingfactory.pl/rejsy-szkoleniowe-zeglarskie/

 

Na pytania, na które nie ma odpowiedzi wyżej, chętnie odpowiemy.

jacek.chabowski@sailingfactory.pl

Tel: 600 357 117 lub 728 906 342

 

 

  • Data: 15/01/2022 - 22/01/2022
  • Trasa / akwen: Gibraltar - Tanger - Malaga
  • Wolne miejsca: 0
  • Cena za osobę: 1 400,00 PLN

Formularz zgłoszeniowy

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.